Зупинись. Час подумати про себе: рецензія на книжку «Купи собі той довбаний букет» Тара Шустер.
«Для тебе. На твоєму шляху. Будь готова дати жару»
Тара Шустер
Якщо ти відкриєш цю книгу, саме з цих слів вона починається. І мене здається, що це найкрутіша фраза, яка налаштовує тебе до того, що приготуйся, зосередься та впускай зміни у своє життя. Рожева книжка, я ще й використовувала такого ж самого кольору стікери та фломастер. Відчуваєш себе такою дівчинкою. І навіть, якщо немає поряд тієї людини, котра дарує квіти, то я ж чорт забирай можу купити «собі той довбаний букет» сама. Про ритуали, котрі змінюють життя, про те, як пробачити батьків та закрити гештальти, а також про те, що ми самі все можемо - далі.
Тематика
Мотиваційна література
«Купи собі той довбаний букет» Тара Шустер – це …
- Автобіографічна історія власного перевиховання та перетворення на людину, котра любить та обожнює себе;
- Робота, котра має підназву «та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій це вдалося»;
- Шлях до змін, які починаються прямо зараз;
- Можливість розібратися в собі, власних емоціях, розпізнати власні переконання-самообмеження, позбутися внутрьошньої неподруги, жити кожен день, а не проживати його та блищати у своєму житті.
Хто автор?
Тара Шустер —американська авторка і драматургиня. Освіту здобула в Університеті Брауна за курсом драматургія. В даний час працює у якості віце-президентки з талантів та розвитку в Comedy Central. Пише оповідання, які публікуються в The New Yorker та інших популярних тижневиках і журналах. Саме завдяки її роботі у якості виконавчої директорки, комедійний скетч-серіал «Кей і Піл» отримав нагороди та був номінований на такі премії як Peabody та Emmy.
День, коли Ви вирішите вирости
Буває у житті, що ти падаєш настільки глибоко, що одного дня вже не бачиш світла. Ті, хто поряд кажуть: «У тебе все нормально, а ось у мене…», «Жива, здорова – насолоджуйся», «У тебе є родина, робота, що ще потрібно для щастя». І раптом, ти відчуваєш сором, що в тебе все не так і препаскудно. Ось тут стоп. Ні, твої проблеми ВАЖЛИВІ. З цього починається розмова авторки з тобою, читачем. Так, і я не помилилася словом. Ця книга – діалог з людиною, котра тебе розуміє та хоче допомогти. І вона для тих, хто хоче знайти це світло, цей маяк у житті, адже у кожного є причина чому жити.
«Ритуали для розуму: ніколи не пізно зцілити свої думки»
Ну, що ж — це перший розділ книжки. Тут ти дізнаєшся про такий собі «розумовий детокс». Спочатку необхідно розібратися у власних думках та змінити деякі упередження. Вичищаємо все від шлаків.
«Будь найкращою у найгірших обставинах» — одна із перших настанов від Тари Шустер. Це не про те, щоб отримати 5 балів заради того, щоб похвалили батьки. Ні, тут все не так. Це про те, щоб знайти справу від якої ти отримаєш кайф та робити все максимально круто. Варто знайти свій ікігай. Він точно існує, варто лише озирнутися навкруги.
Цей розділ наповнений різними порадами, завданнями ла лайфхаками про очищення мозків, знайти себе, побороти внутрішню неподружу та т.п. Наприклад, писати щодня 3 речі за які ти вдячний чи щоразу коли до тебе в гості приходять думки, що ти нічого не варта, не така – одразу зупиняти себе та навпаки знаходити речі в яких ти молодець, крута.
«Ритуали для тіла: я перестала ставитися до своїх тіла та простору як до сміттєвого бака на звалищі, і ти теж зможеш!»
Цей розділ не менш важливий, адже в нашому тілі ми знаходимся 24/7 усе своє життя, тож варто подбати і про нього. Важливість спорту, цілого дня для себе та затишку у своєму просторі – все це тут. Мій улюблений список знаходиться на 163 сторінці – «Перелік місць, куди треба встигнути занурити своє тіло, перш ніж помреш»:
- Ванна у дома о 4 дня після прогулянки. Запали свічку, але нехай тебе оточує і денне світло.
- Публічний басейн, джазі у твоєї подруги, термальне джерело за містом. Знайди місце неподалік, де можна поплавати, добре провести час і помокнути, забувши про годинник. Таке місце точно є десь близенько. Можливо, треба докласти трохи зусиль, щоб знайти його.
І список ще продовжується на 164 сторінці. Таких тут дуже багато. Цінуйте себе, своє тіло, свій простір та навіть те, що вдягаєте на себе. Не перетворюйте квартиру на склад. Кожен день вартий того, щоб запалити свічку, одягти нижню білизну, котру відкладали до найкращого часу. Ти варта цього.
«Ритуали для стосунків: ти не можеш вплинути на те, як інші до тебе ставляться, але можеш вирішити, що з цього для тебе прийнятне»
Усі ми люди – соціальні створіння. Для нас важливо, щоб поряд було оточення ійого думка для нас не на останньому місті. Що ж останній розділ про це. Головна думка – ти вартий того, щоб поряд були не перші ліпші. Якщо друзі – то ті, з ким ти на одній хвилі, якщо кохана людина – то та поряд з якої ти відчуваєш себе собою та вона відповідає всім твоїм критеріям. Тобі не потрібні люди, які просто поряд фізично.
Ну і ще трішки
Як я не намагалася уникнути цього факту, але варто сказати – це книга від дівчини для інших дівчат. Це факт і крапка. Вона звертається саме до жінок. Тож чоловіки, вибачаємося, але це для нас.
Книга «Купи собі той довбаний букет» Тари Шустер для мене ніби сеанс у психолога чи зустріч із давньою подругою. Тут описуються ті речі, з якими зустрічаєшся протягом усього життя. Можливо, не все тобі буде цікаво, але щось ти все ж таки для себе знайдеш. Якщо у тебе ні з ким зараз поговорити – зверни увагу на цю роботу американської авторки.
Цитати з книги, які мені запали у душу
«Годі порівнювати власний біль із чужим і пора перестати повторювати, що я не мала би так почуватися, й що пора почати зосереджуватися на тому, як саме я почуваюся, бо саме це й є реальність»
Стр. 26
«Щоранку. ТРИ сторінки. З інтервалом в один рядок. Просто шкрябати все, що з тебе витікає, не редагуючи, не думаючи, не переживаючи»
Стр. 39
«Не варто бачитися з людьми, що викликають сумніву в собі»
Стр. 80
«Життя – це не серія криз, які треба пережити. Життям треба насолоджуватися»
Стр. 131
«Я більше не тусуюся з тими, з ким тусуватися не хочу»
Стр. 233
матеріал підготувала Юлія Чернявська