Альона Миронова про проект «Мрія не старіє»: як здійснити заповітні бажання літніх людей

З перших днів вересня у Запоріжжі стартував новий благодійний проект "Мрія не старіє", покликаний допомогти людям похилого віку виконати найзаповітніші мрії. Помічник координатора, Альона Миронова, розказала нам, чим будуть займатися учасники цього проекту, про що мріють самотні люди та як приєднатися до благодійності

— Альоно, проект щойно почав свою роботу, тож які головні завдання зараз стоять перед вами?

— Цей проект є благодійним, він проходить у контексті Всеукраїнського марафону, тож ми не перші, хто зайнявся здійсненням мрій літніх людей. Вже цього літа активісти в Одесі та Харкові втілили у життя не одну мрію різних людей похилого віку. Що ж, сподіваюся і у нас все вийде! Для нашого міста завдання номер один — проінформувати аудиторію, розповісти про те, що допомагати дідусям і бабусям — це круто! І найголовніше —  під силу кожному.

— А хто керує проектом? Скільки людей на сьогодні вже готові допомагати вам у цій справі?
— Ідея такого проекту належить Всеукраїнській волонтерської мережі «Community» у Харкові. Тож, історія бере свій початок саме звідти, але зараз до цього проекту залучені люди зі всієї України. Запорізькі волонтери вирішили додати щось своє, розширити горизонти діяльності. Ми хочемо не тільки особисто допомагати людм похилого віку, але й залучати до цього інших людей, інформувати суспільство про нашу діяльність, проводити зустрічі та обговорення нагальних завдань. Хочеться створити живе спілкування двох поколінь. У Запоріжжі підтримку надає відомий благодійний проект «Твори Добро Україна». Наразі продовжується набір волонтерів, так що ми дуже чекаємо на людей, готових приєднатися до проекту! Головним координатором проекту «Мрія не старіє» у Запоріжжі є Маргарита Нікуліна, тож до неї можна звернутися з будь-яких тематичних питань.

— А чи є аналоги таких проектів за межами України?

— Знаєте, я думаю, що у всьому світі допомогають літнім людям і виконують іх окремі побажання. Але так, щоб в рамках цілої країни, працюючи однією згуртованою командою  — думаю, такого ще не було.

— Чи є якісь критерії у виборі «підопічних»?

— Фонд «Мрія не старіє» буде допомагати як літнім чоловікам та жінкам у будинках людей похилого віку, так і просто самотнім людям. Проект «Твори Добро Україна», що сприяє реалізуванню цієї ідеї в Запоріжжі, постійно підтримує літніх людей та має з ними постійний звязок.  Ми ж починаємо допомогати тим бабусям і дідусям, чиї мрії і потреби ми знаємо — наприклад, сусідам або знайомим вчителькам. 

— Але ж мрії бувають різні. Хтось мріє про нове зручное взуття, тому що не має в чому ходити, а хтось все життя мріяв про поїздку на Гаваї. Які межі «виконання бажань» передбачаються?
— Ха! На Гаваї — всі мріють. Знаєте, тут все суто індивідуально. Ми просто спілкуємося з людьми в невимушеній атмосфері, запитуємо, чи є щось, що бабуся чи дідусь вважають нереалізованим в їх житті. Ми запитуємо про те полум’я, яке в них горіло, але так і не змогло стати великим вогнем. Адже це так чудово, що люди до останнього вірять у мрії! У деяких містах хтось із них бажав навчитися кататися на велосипеді, десь станцювати танго, а хтось мріє про фургончик на дачу. Думаю, що головне в мрії — її душевність та щирість.

vk.com

— Ну, і, звичайно, питання про фінансування. Чи є меценати у цього проекту, якими методами планується поповнювати бюджет фонду?
— Коли є гарна ідея, завжди знайдуться ті, хто готовий її підтримати! Головне наразі дружно взятися за руки —  і тоді все вдасться!

Інтерв’ю підготувала Олександра ЛОЗОВ’ЮК