Андрій Вавілов про кар’єру та становлення універсального журналіста
В студію радіо “Universe” завітав випускник факультету журналістики Вавілов Андрій - редактор сайту “Перший Запорізький”, ведучий розважального шоу “Ранок з TV5”
Про дитинство та дитячі мрії
“У дитинстві я хотів стати археологом, подивившись фільми про Індіану Джонса. Потім я зрозумів що ця професія не для мене і захотів стати бібліотекарем. Для хлопця який любить читати книжки, це така робота мрії. Потім зрозумів що це теж не мій варіант і вирішив стати військовим як мої родичі, продовжити династію. Але в останньому класі школи я вже зрозумів чого хочу насправді, читав багато преси, дивився фільми де були пригодницькі моменти роботи журналіста та остаточно вирішив що хочу працювати зі словом у ЗМІ”.
Про університет та цікаві дисципліни
“Де-хто каже, що університет це не важливо, що не має практичної ціни. Але я з цим не погоджуюсь. Університет — це шлях саморозвитку. Ти проходиш життєвий шлях спілкування з людьми, і це приносить користь для розвитку”.
“Я за спеціальністю радіожурналіст. Ми вивчали як правильно писати новини на радіо, структура і схема написання текстів вона загалом схожа і для текстів для сайтів, телеканалів. Ці знання, я впевнено можу сказати, згодилися мені зараз”.
“Якщо казати про спеціальності що мені сподобались, то це буде курс історії зарубіжної журналістики. Я не так часто ходив на лекції, але книгу Прутцкова “Історія зарубіжної журналістики” я прочитав повністю. Бо це той приклад коли протягом курсу ти дізнаєшся про еталонні приклади журналістських матеріалів зі всього світу. Журналістика — це не тільки новини про калюжу на вулиці, це цікаві історії життя”.
Про кар’єру та роботу в різних сферах
“Я працював на телеканалі “NEWSONE” не виїжджаючи з Запоріжжя. Мені здається, що в нашому місті є чим займатися, є про що розповідати. І комусь треба тут залишатись і також робити свою роботу. Живучи в Запоріжжі, я не обмежений одним містом, я писав для “Української правди”, працював позаштатним кореспондентом на “Громадському радіо”, на каналі “112”, “24 канал”. Робив інформаційні сюжети, включення. Журналіст який хоче працювати і має на це час та можливості, має безліч варіантів заробити і себе реалізувати”.
“Моя перша робота — це робота на телебаченні ведучим ранкового ефіру. На другому курсі був тренінг з продюсером телеканалу “Алекс”, після пари він залишив свій номер телефона та запропонував всім охочим працювати у них. І я зателефонував, і результатом цього дзвінка стала дворічна робота на телеканалі. Це був дуже корисний досвід для студента третього курсу. Ти навчаєшся і паралельно всі знання використовуєш на практиці”.
Про поради майбутнім журналістам
“Журналіст має бути якомога більш універсальним. Я працюю на новинному сайті, мав досвід роботи на радіо, на телебаченні в новинному і в розважальному жанрі, а також писав для газет. Всі ці жанри перехрещуються”.
“Я колись мріяв написати книгу про свій досвід, бо у людей розуміння журналістики одне, а на справді все трішки інше. Не хочу щоб це були мемуари про «успішний успіх», можливо це буде посібник“.
“Треба себе не обмежувати, не казати собі що я довчусь і тільки потім піду працювати. Так не працює. По-перше, з економічної точки зору перша робота не завжди добре оплачується. Моя перша зарплатня була 900 грн. Треба набути практичний досвід якомога раніше. По-друге, треба користуватись усіма можливостями які тобі дає факультет (тренінги, зустрічі зі спеціалістами, що практикують)».
Матеріал підготували Віктор Посунько та Катерина Сапронова