Аня Гостищева про катання на роликах, змагання та головне правило безпеки

Ролики - це не тільки відмінний спосіб повеселитися, але й спортивна майстерність. Детальніше про  катання на роликових ковзанах нам розповіла Ганна Гостищева, запоріжанка, що неодноразово брала участь у змаганнях з цього виду спорту

 — Аню, як давно ти катаєшся на роликах?

— На роликах почала кататися ще з 10 років. З кожним роком удосконалювала свої здібності і вчила багато нових трюків.

— Чому ти обрала саме їх своїм хобі?

— Тому що, тут ти їздиш швидше за всіх інших, а ще в роликах дуже багато різних стилів і видів катання, так що ніколи не засумуєш. На роликах ти відпочиваєш,забуваєш про всі проблеми і отримуєш задоволення.

— Розкажи про змагання, які з них були найскладніші?

— Щороку всією Україною проходить змагання ролерів. Я 3 роки брала участь у цих змаганнях. Найважче було в Києві, коли поруч стоїть натовп профі різного віку. Тут треба не осоромитися і не зганьбити своє місто.

Аня Гостищева ролики

— Чи багато ролердромів в України? Серед них є державні?

— В основному всі роллердроми приватні. Адже ролики ще не визнали офіційним видом спорту, хоча цього року пообіцяли вже.

— Пам’ятаєш, як ти вперше стала на ковзани?

— Авжеж. Я встала і поїхала. Я не падала, як більшість дітей, а відразу помчала. Трохи пізніше, коли почала вчити трюки, без травм вже не обійшлося, але все одно, я відчула у роликах те, що є рідним мені.

— Чи страшно падати?

— Найвеселіше, що спочатку я взагалі не боялася падати. Зате зараз, кожна травма вже тривожить. Є страх потрапити під машину.

— Які травми були? Як їх можна уникнути?

— Найсерйозніші травми… Ох, їх стільки було. І руки ламала. І ноги в гіпсі були. Найголовніше — кататися завжди в захисті.

Ганна Гостищева

— А пробувала інші види спорту?

— Так, пробувала і на ковзанах по льоду кататися, і в волейбол, і в футбол грати. Все одно — рідніше роликів нічого немає.

 — Яке головне правило безпечного катання на роликах?

— Незважаючи на те, наскільки ви впевнені в собі, все одно захисне екіпірування — обов’язково! На дорозі треба міркувати максимально тверезо. Швидко, без страху і зволікання.

Підготувала Дар’я ПЛОТНИКОВА