Анна Югріна: Я пишаюся, що на виборах студенти голосували проти моєї кандидатури
У Запорізькому національному університеті 19 травня відбулись перші таємні вибори голови Студентської ради. Вони пройшли за прототипом виборів до Верховної Ради, кожен із студентів університету мав змогу проголосувати, на відміну від попередніх років, коли голосували лише кілька кандидатів від факультету. Цього року на посаду голови Студради був лише один претендент – студентка біологічного факультету Анна Югріна. Проте, Аня зібрала досить потужну команду, що і допомогло їй стати головою Студради ЗНУ.
Новообраний лідер студентів ЗНУ Анна Югріна завітала у студію радіо "Universe" і поспілкувалася із журналістом Крістіною Ралко.
— Аню, привіт! По-перше, хочу привітати тебе з новою посадою. Які перші враження були, коли дізналася, що ти тепер голова Студради ЗНУ?
— Доброго дня! Дуже вдячна за запрошення. Дуже вдячна за вітання. Нажаль, не було в мене часу, святкувати таку подію. Одразу зібрала команду, почали працювати, бо сьогодні вже у нас перший робочий день, наша робота необхідна для всього університету.
— Чи були сумніви переможеш ти чи ні? Не зважаючи на те, що кандидат на цю посаду, в цьому році, був лише один — це ти. Але голосували студенти усього університету, а не окремі делегати.
— Сумніву не було. Проте, в нашому університеті панує демократія. І багато студентів проголосували проти моєї кандидатури. Я цим пишаюся, бо кожен студент нашого університету дійсно має власну точку зору. Будемо працювати так, щоб охопити своєю роботою якомога більшу кількість студентів.
— На дебатах я чула, що було кілька кандидатів, які хотіли балотуватися на пост голови Студради ЗНУ. Тоді ти сказала, що ви зустрілися, поговорили і вони зараз у твоїй команді. Таку інформацію можна розцінювати, як своєрідне усунення опонентів із дороги, що скажеш?
— Скажу, що це не так. Бо ми зустрілися, поговорили і зрозуміли, що зараз не час для самостверджень. Зараз час, коли треба об’єднатися на користь нашого рідного Запорізького найкращого університету. Тому мої опоненти зі мною працюють в одній команді, обіймають важливі посади. Я впевнена, що одна голова добре, але дві, три — значно краще.
— Розкажи трохи про свою команду? Хто це?
— Це студенти різних факультетів нашого університету. У нас є і юристи, і спортсмени, в нас є журналісти, що не дивно, і біологи є в нашій команді. Я намагалася зібрати команду так, щоб в ній були представники факультетів, які б займалися своєю професійною справою. Так воно, в принципі, і є: факультет фізичного виховання займається спортивною діяльністю, а факультет журналістики — соціально-масовими комунікаціями. Команда в нас дуже потужна, в ній є представники як першого, так і четвертого курсу, і навіть магістр нашого вишу.
— Зазвичай студенти говорять, «щоб Студентська рада була хорошою, вона повинна складатися з друзів». Чи відповідає цьому твердженню твоя команда?
— Це дійсно так. Наприклад, перший заступник, який мене підтримував — це мій найкращий друг Владислав Воротков. Власне, завдяки його словам я дійшла до посади. І разом з усіма членами команди, я впевнена, ми зможемо створити дружню та теплу атмосферу. І найближчим часом ми станемо дуже близькими друзями з усіма.
— Аню, я знаю, що ти обіймаєш ще одну посаду за межами університету, де ти ще працюєш?
— Я є головою обласної Студентської ради при голові Облдержадміністрації. Також, я є членом обласної Ради трудової молоді, а також членом президії молодіжної міської ради.
— Тепер, із головуванням у ЗНУ, як ти будеш поєднувати і свої інші посади ?
— Вже сьогодні зрозуміла, що це дуже важко. Проте, необхідно впевнено і дуже чітко розділяти свій час і вектори своєї діяльності. У мене є заступники і однодумці, які зможуть підтримати мою роботу. Проте, щодо векторів діяльності, в деяких сферах буде працювати навіть легше. На базі ЗНУ і проектів ЗНУ, я можу підключати усі університети і коледжі області. Таким чином ми зможемо робити якийсь захід не на рівні університету, а на рівні обласному та регіональному.
— Які перші враження були у рідних та твоєї коханої людини, коли вони дізналися, що ти балотуєшся на пост голови Студентської ради ЗНУ, адже це займає багато часу?
— Мама дуже пишалася, проте казала: «Не йди, бо і так часу на життя дуже мало». А ще і Студентська рада ЗНУ — це знову мене не буде вдома, вона буде сумувати. На моє щастя, вона дуже рада, що я стала головою, і підтримує мене як може. Щодо коханої людини, то коли я сумнівалася, він говорив: «Треба». Зараз він в нашій команді. Він працює разом з нами і я дуже вдячна йому за це.
— Переглядаючи твою програму, можна побачити новий сектор – соціально-масових комунікацій, що включає в себе ще три підрозділи. Я так розумію, що в цьому секторі зібрані головні мас-медійники нашого університету. Розкажи, в чому буде полягати робота безпосередньо цього сектора?
— Соціально-масові комунікації в наш час — це дуже важливо і необхідно. Тому інформаційний сектор ми вирішили дещо розширити. В функціях сектору СМК буде три вектори діяльності: медійні ресурси, інформування студентів та зовнішня політика.
— Є також пункт «просування ЗНУ як бренду». Що це? І як ви збираєтесь це втілити?
— Тут також є свої напрацювання, а саме залучення спонсорів і партнерів до нашої роботи. Створення зовнішньої реклами, бо я думаю, чому КПУ може, ЗНТУ може, а ЗНУ — не може показувати свою роботу всьому місту та області, та залучати найкращих абітурієнтів. Також ми плануємо створювати сувенірну продукцію, і мова йде не про значки, ручки, чашки, а про більш необхідні речі, такі як техніка чи предмети одягу. Я думаю, що це буде корисним та актуальним для студентів нашого вишу.
— Також у вашій програмі зазначено, цитую: «запланована організація тренінгів та семінарів з приводу системного моделювання, розвитку особистості, правильного формування своїх бажань, персонального росту, НЛП із залученням професіоналів своєї справи». Чи є у вас впевненість, що студентам це буде цікаво? Адже зазвичай, ні для кого це не секрет, студентів на якісь такі зустрічі женуть примусово.
— Я впевнена, що цікаво буде, тому що це не конференції і не круглі столи. Мабуть, деякі студенти навіть не уявлять, що таке «тренінг». До нас будуть приходити не професори і науковці, а майстри своєї справи, творчі постаті нашого міста та країни. Власне, з деякими з них я вже знайома. Я навіть не знаю як їх назвати, може майстри своєї справи, а може «шамани». Вони творять такі речі, про які дивно казати в звичайному житті. Я думаю, що це буде цікаво і дуже корисно для кожного, хто завітає на такий тренінг.
— В цьому навчальному році залишилось не так багато часу і ти кажеш, що у вашої команди вже було перше зібрання. Що в першу чергу ви зробите зі своєю командою?
— По-перше, залишилось дуже багато незавершених справ від попередньої команди. По-друге влітку ми не зупиняємося, бо в червні ми всі плануємо відвідати «Студентську республіку» на базі ЗНУ. Другий літній місяць принесе нам абітурієнтів, документообіг, яким ми також керуємо. Третій місяць — це вже гуртожитки, де буде багато роботи. Що стосується травня, то ми починаємо роботу інформаційного сектора. Вже на цьому тижні вийдуть перші відеоролики, в яких кожен зможе побачити себе.
— Дякую тобі, Аню, що знайшла час для нас. В свою чергу бажаю тобі і твоїй команді гарної і продуктивної роботи, нових ідей та не підвести тих, хто вас обрав. Чекаємо тебе у нашій студії із першими результатами роботи.
Крістіна Ралко