Тренер Анна Маланичева про флай-йогу: поради та протипоказання
Йога - це не просто робота м'язами та суглобами або окремі вправи на розтяжку. Це - комбінація трьох речей: пози, дихання і медитації
Флай-йога (англ. Fly-Yoga) перевертає ваш світ – в прямому і переносному сенсі цього слова. 🙂 Автором антигравітаційної йоги є Крістофер Харрісон, гімнаст і танцюрист. На занятті флай-йогою унікальним чином поєднуються елементи гімнастики, танцю й комплексу фізичних вправ. За допомогою… гамака.
Власниця студії «Yoga Wellness Space» Анна Маланичева розповіла про особливості флай-йоги, кому вона рекомендується, а кому — навпаки.
— Що надихнуло вас займатися флай-йогою ?
— Спочатку я займалась хатха-йогою, ще 10 років тому. Це був мій перший спортивний досвід, адже до 18 років я ніякі види спорту не практикувала взагалі. Хатха-йога — це йога на коврику. Деякий час я також займалася йогою для вагітних, коли чекала на дитинку. Після того я вирішила стати інструктором, отримала освітній сертифікат та стала працювати.
— Розкажіть, як впливає йога на організм людини ?
— Йога впливає позитивно на організм людини, але, на жаль, малий відсоток людей приходить на заняття здоровими. Частіше за все люди приходять саме в цей вид спорту через певні фізичні травми. І на йозі ми намагаємося поправити здоров’я вправами на ту чи іншу фізичну проблему людини.
— Чи можна займатися флай-йогою, коли є проблеми з хребтом?
— Так, звичайно, адже вона як раз допомагає витягувати позвонки та ставити їх на місце. Є певний комплекс, спрямований на конкретні обхвати тіла полотном, для певного послаблення болі.
— А які, в цілому, існують протипоказання для заняття цим спортом?
— Слід сказати, що дюди, які приходять до нас в студію, заповнюють анкету, де вказують свій стан організму. Перш за все не можна займатися флай-йогою вагітним жінкам. Також протипоказані такі заняття й протягом післяродового періоду, якщо пройшло менше трьх місяців, це ще зарано для організму жінки. Людям, які мають проблеми з тиском, занижені чи завищені показники, теж не варто займатися флай-йогою. Тому що тут – чимало вправ у положенні головою донизу, і це може спричинити погіршення здоров’я.
— У вас є спортивні «кумири», можливо на якихось тренерів ви рівняєтесь?
— Скоріше ні, аніж так. Не можу сказати, що мені подобається якийсь певний інструктор з йоги. Є країни в яких розвиненіший цей вид спорту. І це такі країни як Китай, Японія, Корея. Там дійсно існують новаторські програми і йога стрімко розвивається.
— Чи можна на флай-йозі швидко скинути вагу ?
— Я думаю, це не те спортивне направлення, щоб швидко скинути вагу. Поясню чому. Йога направлена на покращення здоров’я, а не на схуднення. Тут не є метою схуднути або сісти на шпагат. Якщо є систематичне навантаження, то звичайно воно проявиться на вашому тілі. Поступові результати будуть навіть після постійної ранкової зарядки.
— Чи можливо самостійно вдома обладнати все для заняття йогою?
— Можна, але це не завжди корисно для організму, а, навпаки, може сприяти погіршенню здоров’я людини. Варто займатися під доглядом тренера, щоб не заподіяти собі травм. Для людей, які починають ходити на індивідуальні заняття, створюється особистий комплекс вправ, враховуючи всі особливості організму людини. Таким чином можна правильно та корисно займатися.
Інтерв’ю підготувала Анна МАКОВИК