Артур Ратинський про вулиці Нью-Йорку, метро та мовний бар’єр

Цей хлопець у свої 16 років сам полетів до іншої країни, досягнувши таким чином своєї мрії. Доки його друзі були на останньому дзвонику, Артур був майже за 8000 тисяч кілометрів від Запоріжжя.

Як йому це вдалося, що найбільше вразило і де Артур радить побувати туристам — ви дізнаєтесь у цьому інтерв’ю.


— Чому ти взагалі вирішив полетіти закордон, чи була в тебе якась певна мета?
— Моє мрією було побачити Америку. Я з дитинства вчив англійську, а моя поїздка допомогла підтягнути мову до розмовного рівня. Також я мав мету заробити грошей.

quote

Ми купили квитки за три дні до мого останнього дзвоника, тобто я на нього навіть не потрапив

— Що про цю ідею сказали твої близькі, чи підтримали вони тебе?
— Якось зимою, за півроку до моєї подорожі, мій тато запитав, жартуючи: «Ти хочеш полетіти до Америки?» Тоді я відповів, що хотів би, але з часом ми забули про цю розмову. Наприкінці квітня ми вже були в Києві та робили візу, а вже у травні я отримав її. Ми купили квитки за три дні до мого останнього дзвоника, тобто я на нього навіть не потрапив. Я склав певний план дій, взяв з собою потрібну суму грошей та був готовий летіти. Батьки дуже хвилювались, але вони знали, що я з усім впораюсь.

FE03511F-5368-4763-8D89-A556D19E16D7

— Що було першим, що вразило тебе в Америці?
— Все здавалось мені інакшим, від аеропорту до яскравих реклам на будівлях у центрі міста. Вогні були всюди і приваблювали своєю яскравістю.

— В якому місті ти жив і чому саме це місто ти обрав для подорожі?

— Я жив у Нью-Йорку. Тому що я мріяв саме про це місто ще в дитинстві. Його архітектура та величність… Це варто побачити та відчути. Велике місто з найбільшим в світі метро, яке має найбільшу кількість «гілок».  Там було дуже багато людей, і днем, і вночі, але завдяки великій кількості вагонів було не важко знайти собі місце і доїхати, куди потрібно.

— Які емоції у тебе були, коли ти побачив таке велике місто?
— Я не скажу, що боявся чи був збентеженим, я навіть перший місяць не відчував, що я за кордоном через те, що жив на Brighton Beach. Але потім я був просто в шоці, коли вирішив перший раз прогулятися містом та якось нарешті усвідомив, що я — в Америці. Кожною прогулянкою я все фотографував, тож тепер маю дуже багато фото з подорожі, то фотографії  міста, а не самого мене.

5EED8A11-AFBD-4EFB-98CF-843706528A01

quote

Згодом я звик до такого швидкого темпу життя та розмов

— Чи важко було адаптуватися в новій країні?
— Якщо стосовно акліматизації, то я не стикався з труднощами. Так вийшло, що я не спав 2 дні, а коли прилетів та поселився, то проспав цілий день. Було смішно, коли в нас з Україною була різниця сім годин, і я писав друзям, наприклад, о восьмій вечора, а у них було три години ночі і вони відповідали, що я їх розбудив, і так було декілька раз.

— Ти стикався з певними труднощами?
— Було багато труднощів, але вони для мене буди незначними, я намагався їх швидко вирішити й забути.

CE286E7F-627E-4ED1-9969-C6E29F66A37D

— Ти добре знаєш англійську мову, але можливо були такі моменти, коли люди не розуміли тебе або ти їх?

— Граматику я знаю дуже добре, а ось спілкуватись та сприймати інформацію було важко, тому що мої співрозмовники розмовляли дуже швидко. Згодом я звик до такого швидкого темпу життя та розмов.

Чи були в тебе якісь стереотипи чи упередження щодо країни, чи змінились вони після поїздки?
— Як мені розповідали, що американці всі дуже веселі та привітні. Так і було, вони завжди посміхались та питали як справи, але, як виявилося, за посмішками часто ховаються протилежні особистості.

IMG_0662

— Що з усієї твоєї подорожі тобі запам‘яталося найбільше?

— Кожна мить була особливою, вона була тут і зараз, і я був щасливий, що переживаю цей момент. Тому хочу сказати, що вся моя подорож — це великий досвід та незабутні враження.

quoteНе повірите своїм очам — Статуя Свободи не така й вже висока

— Що б ти порадив подивитися в Нью-Йорку?

— Раджу побачити все місто, бо в різних куточках Нью-Йорку є свої особливості. Але, із таких найголовніших — одна з найвищіх будівель у світі, Empire State Building. Також, звісно, The Statue of Liberty. До речі, її в американських фільмах показують як дуже високу статую, але побавши її, не повірите своїм очам — Статуя Свободи не така вже й висока. Також, можна відвідати Wall Street, це — найвідоміший бізнес-район, а ще — Central Park, Brooklyn Bridge. Насправді, дуже багато усього можна тут побачити.

Інтерв’ю підготувала Любов НАУМЕНКО