Аудиторія імені науковця Віктора Чабаненка з’явилася у ЗНУ

На честь відомого українського мовознавця та літературознавця Віктора Чабаненка на філологічному факультеті ЗНУ 9 лютого відкрили спеціалізовану аудиторію.

Ініціаторами створення іменної аудиторії виступили декан філологічного факультету Тамара Хом’як та викладачі, які безпосередньо працювали з науковцем.

«Віктор Чабаненко надзвичайно талановита людина. Його вклад як дослідника Нижньої Наддніпрянщини та Великого Лугу важко переоцінити. Він був членом Національної
спілки письменників України та Почесним головою Запорізького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Я пишаюся тим, що мені довелося працювати з цим видатним діячем науки», – поділилася Тамара Хомяк.

Почесне право перерізати червону стрічку надали проректору з наукової роботи, професору Геннадію Васильчуку та завідувачу кафедри української мови, професору Петрові Білоусенку (учню Віктора Чабаненка).

На захід завітала й донька професора, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ЗНУ Мирослава Чабаненко.

IMG_0014«У приміщенні, де нині відкрилась аудиторія імені професора Чабаненка, раніше була кафедра загального і слов’янського мовознавства, яку він очолював протягом багатьох років. В аудиторії вчитимуться студенти філологічного факультету, її даватимуть під звичайні пари, але вона буде іменна. Подібна практика досить поширена, в багатьох ВНЗ і навіть школах існують кафедри імені видатних науковців або письменників. Зараз там не так багато матеріалів – в основному, книги Віктора Антоновича. В подальшому додадуться інші книги з його сімейної бібліотеки (які я пообіцяла пізніше подарувати – мабуть, влітку) та матеріали про його біографію. Ця кімната, сподіваюся, надихатиме студентів краще вчитися, любити свій край, досліджувати його лінгвістичні та етнографічні особливості, адже їм є з кого брати приклад», – розповіла «Порогам» Мирослава Чабаненко.

Фото: znu.edu.ua

Марина Ботнарева

Аліна Булава