Австрійський студент вимагає від Facebook підкорятися законним нормам

3   Студент юридичного факультету Австрії  Макс Шремс подав позов на компанію

Facebook і закликав мільярд інших користувачів соціальної мережі підтримати його у цій справі. У колективному позові, де працівників Facebook звинувачують у  розголошенні приватних даних користувачів і співробітництво з АНБ, вже бере участь понад 17 тисяч осіб.

      «Наша мета — змусити Facebook підкорятися законним нормам зберігання інформації користувачів. Ми, європейці, весь час скаржимося на проблеми в галузі захисту приватних даних користувача. Тепер настав час змусити компанії дотримуватися закону. І здійснювати захист наших фундаментальних прав», — зазначає Шремс.

   В якості компенсації потерпіла сторона вимагає «символічні» 500 євро кожному, хто подав позов. «Ми вимагаємо лише суто номінальне відшкодування шкоди, — повідомив Шремс в інтерв’ю газеті Guardian. — Однак, чим більшою кількістю людей буде підтриманий позов, тим серйозніше виявиться підсумкова сума, яку доведеться виплатити компанії, якщо вона програє справу».

Шремс також звинувачує в Facebook у «підтримці програми розвідки АНБ «PRISM». «Підтримка» включає в себе стеження за користувачами Facebook на інших ресурсах, передачу даних користувача без авторизації зовнішніми додатками і багато іншого.

   Зазначимо, що на даний момент Facebook є найбільшою соціальною мережею в світі, де зареєстровано майже півтора мільярди користувачів. Загальна вартість компанії становить приблизно 200 мільярдів доларів.