Баскетболіст Артем Марченко: «Я щасливий бути частиною збірної ЗНУ з баскетболу»

День фізичної культури і спорту України, що відзначається 8 вересня, став для нас ще одним привідом поспілкуватися з представником "спортивного життя" Запоріжжя. Що «Юніверс» дізналися у баскетболіста, студента математичного факультету Запорізького національного університету Артема Марченка - читайте далі в інтерв'ю.

— З якого віку ви почали займатися спортом? Чому вирішили займатися саме баскетболом?

— Тренуватися почав, наскільки я пам’ятаю, років з 11. Одного разу я випадково потрапив на гру в КПУ і мені дуже сподобалося, що кожну секунду на майданчику щось відбувається: всі кудись біжать, перехоплюють, кидають. І я зрозумів, що хочу спробувати себе в цьому.

— Чи брали ви участь в масштабних змаганнях?

— Починав грати за Запорізьку ДЮСШ №12? ми брали участь у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі, тож відвідали досить багато міст на змаганнях. Але, мабуть, найбільше запам’яталася поїздка в Донецьк в 2010 році на міжнародний турнір.

quote-iconВ баскетболі кожна мить є вирішальною, на обмірковування немає й секунди

— А що, на вашу думку, найважливіше для баскетболіста, які навички? І що найскладніше в баскетболі?

— Перш за все, я вважаю, що в баскетболі найважливішим критерієм є вміння приймати правильні рішення, грати з «холодною» головою, логічно мислити. Але це не завжди виходить. Це і є найскладнішим — вчасно прийняти правильне рішення. Зважаючи на те, що в баскетболі кожна мить є вирішальною, на обмірковування немає й секунди. Звичайно ж, також важливим є поставлений кидок, швидкість, дриблінг і таке інше. Але якщо деякі навички в гравця не найвищому рівні, то він повинен, в будь-якому випадку, знайти спосіб як на майданчику принести користь команді.


Довідка:

Дриблінг (англdribble — «вести м’яч») — маневр з м’ячем гравця під час руху в заданому напрямі з метою уникати захисників у спробі перехопити м’яч. При веденні м’яч перекладається з руки на руку трьома прийомами: ударом перед собою, ударом за спиною або між ногами, півотом (поворотом на 270—360 при зіткненні з захисником). Майстри дриблінгу ведуть м’яч близько до землі, що знижує ризик перехоплення захисником.

сборная ЗНУ по баскетболу

— Який ваш улюблений баскетболіст або команда? Взагалі, слідкуєте за світовими іграми та чемпіонатами?

— Мені дуже подобається Стефан Карі. І в цілому команда за яку він грає — «Голден Стейт». Я не дуже сильно стежу за НБА, не вистачає часу. Намагаюся дивитися повністю плей-офф гри, але іноді з’являється час подивитися і деякі ігри чемпіонату.


Довідка:

Stephen-CurryСтефен Каррі (англ. Stephen «Steph» Curry) — американський професійний баскетболіст, гравець клубу НБА «Голден-Стейт Ворріорс» (англ. Golden State Warriors).

НБА, Національна баскетбольна асоціація (англ. National Basketball Association, NBA)  баскетбольна ліга Північної Америки. Входить в четвірку головних професійних ліг.

— Які ваші особисті здобутки в баскетболі, такі моменти, що вам назавжди запам’яталися? Наприклад, 5 поспіль закинутих в сітку м’ячів? В цілому, що вам дає натхнення під час гри? Перехопити у протилежної команди мяч або забити «триочковий»?

— Незабутнім моментом, напевно був той, коли я забив девять триочкових за одну гру, пять з яких — поспіль. Надихає і мотивує боротися і грати, коли команда грає злагоджено, не лається на майданчику, коли гравці не шкодують дати пас партнеру. Але, звичайно, я ловлю великий кураж, коли забиваю триочкові.


Довідка:

Триочковий кидок — кидок у баскетболі, що чиниться через триочкову лінію (дугу). Успішний кидок, виконаний з-за меж зони, описаної цієї дугою, приносить команді три очки, в той час як успішний кидок, виконаний з меж цієї зони (з середини) — тільки два.

 — Те, що високий зріст – головна запорука успіху в баскетболі, це, на вашу думку, стовідсоткова правда або все ж таки стереотип?

— Це стереотип, в баскетбол можуть грати люди будь-якого зросту. Зріст має значення, але не надто велике. Якщо у тебе немає інших необхідних для гравця навичок, то зріст особливо не допоможе.

ЗНУ баскетбол команда збірна

quote-icon

Я дуже задоволений напарниками, тренером і атмосферою в команді, в якій я граю зараз

— Багато часу забирає спорт? Немає проблем встигати і навчатися у виші, і займатися баскетболом?

— Часу насправді, баскетбол забирає не дуже багато. А ось сил забирає достатньо. Зранку на пари, ввечері на тренування, після цього додому: ось вважай і день закінчився. І так 5 днів на тиждень. Звичайно, бувають проблеми, але це вже особисті задачі кожного.

— Які плани маєте на майбутнє і чи маєте бажання пов`язати своє життя із спортом?

— Поки навчаюся — буду грати. Можливо ще рік-два після випуску. Свого часу я упустив можливість потрапити в професійну команду, але не сильно засмутився. Я дуже задоволений напарниками, тренером і атмосферою в команді, в якій я граю зараз. Кажуть — добре там, де нас немає. Однак, я щасливий, що є частиною збірної ЗНУ з баскетболу і ось уже п’ятий рік граю в цій команді.

Інтерв’ю підготувала Катерина КОРОЛЬОВА