«Більшість моїх робіт присвячена Запорізькому краю»: розпис по дереву Володимира Дузя

Запорожець Володимир Дузь вже давно займається розписом по дереву та робить декоративні мініатюрні витвори. Майстер поділився з радіо "Юніверс" розповіддю про тонкощі створення своїх робіт, нові ідеї та джерела натхення.

— Розкажіть, будь-ласка, коли у вас виникла ідея займатися художнім розписом по дереву?

— В принципі, я завжди займався художнім розписом по дереву, малював для себе, робив портретні роботи. З часом хобі перейшло в постійну роботу, це сталося приблизно в 2007 році. Тобто дванадцять років я цим плідно займаюсь. Основне призначення моїх робіт — це дарувати радість людям, більшість присвячена Запорізькому краю. Часто люди везуть сувенір як частинку нашої землі кудись за кордон. Мої роботи — більше ніж в 90 країнах світу, тож у кожній частині світу є частинка Запоріжжя, України.


Yellow Quote Icon

Без натхнення не можна зробити нічого красивого


— Всі ваші витвори мають свою родзинку. Що надихає на створення?

— На створення робіт надихають емоції. Десь щось ти побачив, почув, або просто якась асоціація спала на думку. Буває, що люди приходять запитують щось, цікавляться, ти обігруєш цю тему і виходить якась оригінальна річ. Без натхнення не можна зробити нічого красивого.

владимир дузь

— Розпис по дереву – досить давній вид прикладного мистецтва, в різні часи різні народи займалися ним. Чи наслідуєте ви якісь традиції, можливо є якісь улюблені мотиви?

— Традицій не наслідую. Ось придумав таку річ, як графічний розпис — розпис гелевими ручками  по дереву. Такий розпис дуже гарно виглядає і можна робити мініатюрі речі на п’яти квадратних сантиметрах, на таких роботах можна зобразити навіть  все місто.


Yellow Quote Icon

Розпис по дереву — це дуже мініатюрна, клопітлива робота


— Чи проводите ви майстеркласи? Скільки часу потрібно,  щоб навчитися художньому розпису по дереву?

— Дуже рідко проводжу майстер-класи.  Інколи, коли бувають якісь виставки або заходи, а спеціально не проводжу, тому що розпис по дереву — це дуже мініатюрна, клопітлива робота. Застосовується дуже складна техніка, я працюю більше ніж з 85 породами дерева, виходять дуже гарні речі, багато робіт схожі на каміння, але все це потребує часу.

42604095_267506787431917_2049950923597283328_n

— Що користується найбільшим попитом серед ваших творів?

— Популярністю користуються роботи, які пов’язані з Запоріжжям. Люди бажають привезти сувенір з нашого міста, придбати  подарунок. Насамперед все залежить від індивідуальності і того, що саме шукає людина.

— Як часто ви презентуєте свої роботи на виставках?

— Мої роботи можна побачити на міських святах, ярмарках, а також на виставках в різних містах України, куди запрошують учасників з таким профілем творчості, як у мене.

Інтерв’ю підготувала Катерина КОРОЛЬОВА