Бюро аналітично-розслідувальної журналістики стартувало серією тренінгів у Запоріжжі

16-17 листопада на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбулась презентація «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики», який є спільним проектом журфаку і ГО Спілка молодих незалежних журналістів.

Студенти з різних областей України приїхали на перший тренінг, де медіаекспертка з питань дотримання журналістських стандартів, викладачка кафедри журналістики та керівник проекту Наталія Виговська розповіла про аналітичну журналістику в умовах конфлікту. Її колега, журналіст-розслідувач, головний редактор сайту «Наші гроші. Запоріжжя» Юрій Сидоров продовжив тренінг на другий день. Він піднімав теми роботи журналістів із спеціалізованими веб-сервісами, такими, як Prozzoro та іншими.

unnamed (1)Учасники на практичних завданнях вчилися досліджувати існуючі конфлікти, серед яких дискримінація, мова ворожнечі, чутливо-соціальні групи та новини про війну. Студенти обговорювали актуальні теми та дізналися, як їх висвітлювати в журналістських матеріалах.

Проект реалізується за грантової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Команду складають студенти, які готують аналітичні і розслідувальні матеріали на конфліктно-чутливі теми. Заплановані  чотири тренінги, на які залучатимуть журналістів із п’яти регіонів: Одеса, Миколаїв, Херсон, Дніпро й Запоріжжя.

«Я сподіваюсь, що ці тренінги допоможуть учасникам розібратися, як писати на теми, які стосуються конфліктів, особливо в які залучені переселенці, ветерани АТО, люди маргінальних соціальних груп і інші. Мені здається, на сьогоднішній день ці теми є актуальними. Наша країна знаходиться в ситуації воєнного конфлікту, тому журналістика переживає кризу, пов’язану саме з тим, як правильно висвітлювати ці теми», — поділилась Наталія Виговська.

В рамках проекту організатори анонсують проведення засідання круглого столу «Професіоналізм журналістів у висвітленні конфліктно-чутливої тематики: кращі практики» за участю медіа-експертів та журналістів, а за результатами роботи Бюро відбудеться підготовка та презентація хендбука з конфліктно-чутливої журналістики.

Владислава Хомутова