Богдан Рижов: «Щоб влаштовувати багато соціальних акцій треба бажання бути патріотом, козаком»

У понеділок, 2 лютого, до студії радіо «Юніверс» завітав вихованець школи козацького бойового мистецтва «Спас», учасник шоу «Україна має талант», керівник спільноти під назвою «Цікава організація» Богдан Рижов.

- Богдане, вас сміливо можна назвати представником активної молоді міста Запоріжжя. Розкажіть, будь ласка, нашим слухачам чим саме ви займаєтесь?

- Якщо казати про «Цікаву організацію», то це моє творіння. Я був в багатьох організаціях і бачив, що можна робити більше, масштабніше, ніж вони роблять. Створивши «Цікаву організацію», можу реалізувати свої плани.

— Мені відомо, що ваше об’єднання під назвою «Цікава організація» досить молоде. Тож, коли і чому ви вирішили його створити?

— Почалося все з анексії Криму. Тоді я перший раз поїхав з гуманітарною допомогою на Чонгар. Після цього почав знайомитися з людьми, котрі займаються волонтерською діяльністю. Серед них були і школярі, які хотіли допомогти, але в них не було можливості. Тоді я вирішив, що можна зробити організацію. Назватися «Цікавою», оскільки вона буде складатися тільки зі школярів і студентів, або небайдужих людей, котрі хочуть допомагати, але у них немає такої можливості робити це власноруч. Так, на маршах, мітингах почав знайомитися з молоддю різного віку. Це були люди віком від 16 до 24 років. Деяким мої ідеї подобались і вони залишалися, так створилася організація. Ми займалися гуманітарною допомогою, збирали речі військовим. Навіть два члени нашої спільноти їздили в зону АТО.

— Скажіть, будь-ласка, в якому місяці була створена ваша організація? Це було влітку, я так розумію?

— Це був серпень місяць.

— Тобто, це покищо нова і не зовсім відома серед ЗМІ і запоріжців група?

— Ми про свою діяльність почали казати тільки у вересні. Хоча в соціальній мережі «Вконтакті» спільнота створена 15 серпня.

— Що ж, вітаю вас з дебютом на радіо «Юніверс». І бажаю вам шаленої популярності і успіху. Назва вашої організації нестандартна і неформальна. Скажіть, що вона означає і хто її вигадав?

— Спочатку назва була тимчасовою. Ми довго думали як назватися. Я створив спільноту і написав: «Цікава організація». Думав, що коли-небудь вона зміниться, але вона мені настільки сподобалась, що вирішив її залишити. Чому саме цікава? Поки іде війна, ми займаємось гуманітарною допомогою. Але війна колись закінчиться, і, я вважаю, що скоро. І тоді ми почнемо діяти хто як захоче. І щоб не розійтися, будемо допомагати один одному, підтримувати різні інтереси. Можливо створювати якісь осередки, які будуть займатися іншою діяльністю. Тому і «цікава», бо немає слово «ні», є – тільки «так».

— Мені також подобається назва вашої організації і те, чим ви займаєтесь. А розкажіть про склад вашої спільноти? Скількох активістів вона налічує?

— Спочатку було три активісти. Я – Богдан Рижов, Алі Вілієв – хлопець-школяр, йому 11 років і Софія Вакшина, їй 16 років, вона теж школярка, навчається у 10 класі. Разом ми провели марш, бо наш організатор поїхав в зону АТО і нам треба було його проводити самим. В нас було мало досвіду. Тоді ми не вміли ходити домовлятися з телебаченням. Ми це робили перший раз, в нас нічого не виходило. Зараз нас дев’ять людей: шість студентів і три школярі.

— Яким чином ви зібрали цих людей? Провели кастинг, чи це все ваші друзі-однодумці?

— Ми нікого не запрошуємо. Це буває дуже рідко. Люди самі приходять. Ми проводимо якусь акцію, знаходяться однодумці. Або проходять люди і кажуть: «можна зробити більше, можна провести ще інакшу акцію, давай спробуємо, якщо хочеш». Ми влаштовуємо і люди залишаються. Так ось ми і збираємося потрошку.

— Я знаю, що за такий короткий проміжок часу, поки існує ваша спільнота, ви вже встигли організувати чимало акцій. Розкажіть, будь-ласка, яка вам найбільше запам’яталася.

— Із свіженького найбільше що запам’яталося — це «Ласощі укропчикам». Але завжди запам’ятовується перший захід – це був марш на підтримку української армії. Ним пройшло близько 400 людей. Оскільки це була підтримка армії, тоді ми зібрали 1239 гривень та цілу гору речей, продуктів різноманітних. Відразу поїхали в зону АТО.

— Ви сказали про акцію «Ласощі укропчикам». Мені відомо, що вона пройшла напередодні, 31 січня. Поділіться з нами як все пройшло?

— Хочу сказати, що акцій «Ласощі укропчикам» було дві. Перша проходила біля пам’ятника Богдану Хмельницькому. Це символічне місце, бо Богдан Хмельницький –  великий воїн. І ми біля «великого воїна» збираємо підтримку «великим воїнам». А ще там таке місце, якщо б не було дерев та будівель, то було б видно історико-культурний комплекс «Запорозька Січ». Ми зібрали дуже великий список, я можу сказати тільки приблизно: біля 120 кілограмів гуманітарної допомоги. Це – печиво, домашня випічка, цукерки і варення 47 банок минулого разу. І відбувалося це все 24 січня. А 31 ми зробили акцію в більш людному місці у найвідвідуванішій точці Запоріжжя – біля McDonald’s. Тоді вже зібрали 138 банок варення, це дуже багато. І більш ніж 150 кілограмів печива з цукерками.

— Ви молодці! До якого батальйону буде доставлена зібрана вами поміч?

— Те що швидко псується, ми відправляємо у найближчі точки. Вчора відвозили на тренувальний полігон «Близнюки», там зараз проводить навчання 23 бригада. Повезли їм банки із варенням, бо їх дуже важко довезти до зони АТО. А також домашню випічку. Все інше ми хочемо відправити в батальйон спеціального призначення «Січ», котрий зараз веде бої біля села Піски.

— Скажіть, будь-ласка, чому така назва «Ласощі укропчикам», що вона означає?

Ми вважаємо, що ця акція – це не гуманітарна допомога. Це нагадування військовим, що на них чекають вдома. Всі знають, що ті, хто з георгіївською стрічкою – колорадські жуки. А ці комахи дуже не люблю укроп. Українських військових називають укропчиками. Така назва ще й тому, що наш контингент – це дівчата і жіночки. Військові – це якось по-чоловічому, а по-жіночному – укропчики.

— Чи плануєте ви найближчим часом якісь акції? Де і коли вони пройдуть?

— Найближчі плани: «Ласощі укропчикам» будемо проводити кожні три тижні, обиратимемо для цього людяне місце. Зараз ми робимо збірник. Нам попали в руки козацьки прислів’я. Їх там багато, людина все життя їх збирала. Думаю, що в квітні місяці ми надрукуємо перший тираж. Хочемо на основі цього зробити ігри для дітей. Це все робиться для розвитку туризму в Запоріжжі. У нас є люди, які хочуть його розвивати.

— Обов’язково подаруйте в нашій студії збірничок. Наостанок  дайте кілька порад нашим слухачам щодо того, як усе встигати, влаштовувати багато загальноміських заходів, бути патріотом, козаком і ще й приходити на інтерв’ю на радіо «Юніверс»?

— Щоб влаштовувати багато акцій треба бажання бути патріотом, козаком. А також бажання допомагати країні.

— Без бажання нікуди. А можна приходити молодим, активним до вас на майстер-класи?

— Ми ще не проводили майстер-класи, але приходьте, може щось зробимо з вашою допомогою.

— Дякую, Богдане, вам за зустріч. З нами в студії сьогодні був організатор акції «Ласощі укропчикам» Богдан Рижов. А також я – Ірина Ладатко. Сьогодні ми прощаємося з вами, але незабаром до нас прийдуть нові гості. Я бажаю вам наснаги. Бережіть себе і Україну. До нових зустрічей в ефірі.

Ірина Ладатко