«Бразерленд: війна в Україні»: відкриття фотовиставки Брендана Хоффмана

21 березня в Науковій бібліотеці Запорізького національного університету відбулося відкриття фотовиставки «Бразерленд: війна в Україні»

Автор проекту, Брендан Хоффман, американський журналіст та фотограф, працює на території нашої держави вже шостий рік. Спочатку митець фіксував тогочасні події на Майдані, потім – війну на сході України.
Як зазначає сам Брендан Хоффман, його метою було досягнення нейтральності, об’єктивності: «Я завжди намагаюся зробити репортаж збалансованим. Баланс – це не означає лише подання однієї та іншої думки… Це набагато складніше. Не може бути стовідсотково чорний та білий бік, бо дуже багато подій мають різні відтінки сірого, тож, ви повинні бути готовими до цього».
І ось, нарешті, є змога роздивитися фотографії. Деякі з них дивують своєю реалістичністю, інші – тим самим лякають. У кожній – своя історія, своя драма. Тут зображений похорон жінки, тут – діти з заплющеними очима та закритими вухами, а на цьому фото – зовсім молодий хлопець з автоматом. Фотограф коментує: «Багато чого мені не вдалося сфотографувати з етичних міркувань. Наприклад, одного разу я бачив, як розбився літак. Усі, хто був у ньому – загинули на місці, я не мав можливості врятувати їх. І дуже довго вагався: чи робити фото? Такі запитання виникають доволі часто».
Виставка триватиме ще місяць, тому всі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з фотографіями та переглянути тематичні газети, в яких надруковані й інші роботи Брендана Хоффмана. До речі, під фотографіями є QR-коди, просканувавши які, можна подивитися на місце, де була зроблена фотографія, з розворотом у 360°. Бажаємо цікавого перегляду!
Яна РАДЧЕНКО