Brit Awards 2022: оголошено тріумфаторів премії

У Лондоні відбулася 42-га церемонія британської музичної премії Brit Awards 2022. Цьогоріч організатори премії вирішили відмовитися від традиційного поділу номінацій за гендерною ознакою, що у підсумку дозволило змагатися за омріяні нагороди в усіх категоріях як чоловікам, так і жінкам. Також, вперше з початку пандемії нагородження відбулося з глядачами на столичній арені О2 Arena та «червоним хідником» для запрошених зірок шоубізнесу.

Тріумфатором цьогорічної премії стала британська співачка Адель, яка повернулася з новим альбомом «30» минулого року після затяжної творчої паузи. Виконавиця здобула перемогу у трьох головних номінаціях – артист року, альбом року («30») та пісня року («Easy on Me»). Слід відзначити, що виконавиця приймала одну із нагороди на сцені у короткій оксамитовій сукні з відкритими плечима й пишними рукавами від українського бренду Marianna Senchina.

Поки британські та американські артисти отримували нагороди за свою творчість, шведський гурт ABBA, який вперше за 45-років номінували на премію Brit Awards в категорії «Найкращий міжнародний гурт», знову залишилися ні з чим, адже статуетка відправилася до Бруно Марса та Андерсона Пака з гурту Silk Sonic.

Список переможців Brit Awards 2022 виглядає так:

Найкращий артист – Adele

Пісня року – «Easy On Me», Adele

Альбом року – «30», Adele

Найкращий поп або R&B артист – Dua Lipa

Найкращий британський гурт – Wolf Alice

Найкраще хіп-хоп, грайм або реп виконання – Dave

Найкраще рок або альтернативне виконання – Sam Fender

Найкраще танцювальне виконання – Becky Hill

Найкращий автор пісень – Ed Sheeran

Найкращий новий артист – Little Simz

Найкращий міжнародний артист року – Billie Eilish

Найкращий міжнародний гурт – Silk Sonic

Найкраща зарубіжна пісня – «Good 4U», Olivia Rodrigo

Нова зірка Британії – Holly Humberstone

Продюсер року – Inflo

 

Болотов Дмитро