Чи слухають сьогодні радіо? (ОПИТУВАННЯ)
Ми живемо у 21 столітті і дізнатись нову інформацію для нас не складає ніяких проблем. Є безліч джерел інформації: друковані ЗМІ, Інтернет, телебачення, радіо. Тобто людина має можливість самостійно обрати яким різновидом ЗМІ зручніше користуватись
До Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку ми вирішили опитати мешканців Запоріжжя різного віку чи слухають вони радіо, так як часто?
Олександр, 45 років
Так, я слухаю радіо, здебільшого «Хіт FM» і «Radio Rocks». Як тільки є можливість, я вмикаю в машині, або коли їду в громадському транспорті, то в навушниках. Я вважаю, що якщо люди змінять свій стиль життя, точніше не будуть працювати, а увесь час відпочивати, то телебачення зможе витіснити радіо. Насправді, приймачі добрі тим, що можна працювати, не відволікаючись, слухати і займатися своїми справами. Також радіо розраховано на максимальну передачу тієї картинки, яка на телебаченні виникає у візуальному плані, у свою чергу, приймач передає її без візуального супроводження, що дуже добре для осіб з порушенням зору.
Олександр, 18 років
Я вважаю, що радіо — це минуле століття, для прослуховування музики я використовую телефон, тому що там ті пісні, які мені подобаються. Для новин є Інтернет, він дає більшу картину тієї чи іншої ситуації, ніж просто радіо.
Анастасія, 19 років
До другого курсу я взагалі не слухала радіо, тільки коли їхала у машині, вмикали батьки або у дідуся, коли була у гостях. На 2 курсі, коли в нас з’явилась спеціалізація «Радіовиробництво», у нас було конкретне завдання обрати собі радіостанцію і почати слухати її. Зараз, можливо завдяки викладачу, я дуже часто слухаю в радіо Інтернеті, там лунає популярна і змістовна музика. Найчастіше слухаю, коли приходжу з навчання та сідаю робити завдання з різних предметів.
Вадим, 29 років
Останнім часом, я дуже часто слухаю радіо, це чудова альтернатива, особливо коли ти не маєш часу, щоб переглядати новинну стрічку в Інтернеті чи дивитися телевізор. Я просто вмикаю радіо та займаюсь своїми справами. У нього безліч позитивних якостей, наприклад, коли ми їдемо з друзями на природу, ми завжди беремо з собою приймач, хоча у нас час, ми маємо можливість взяти і переносний телевізор, але який то буде вже відпочинок? Радіо – це найоперативніший вид ЗМІ, за допомогою нього можна швидко отримати термінову інформацію. Також, якщо катастрофа, то радіосигнали мають декілька частот: довгі, середні, короткі та ультракороткі хвилі. І людина, яка володіє принципами радіозв’язку, може самостійно зробити ретранслятор та за необхідністю передавати та отримувати інформацію, таким чином при надзвичайній ситуації зможе масштабніше використовувати приймач.
Анастасія, 18 років
Ні, зараз я не слухаю радіо, тому що в основному я слухаю музику з власного плейлисту. Мені не подобається реклама, яка часто перебиває треки, це інколи дратує. Новини я частіше читаю в Інтернеті, бо там я можу знайти саме ту інформацію, яка мене цікавить.
Тетяна, 43 роки
Так, ми слухаємо радіо, в основному на роботі чи у маршрутці, тобто тоді, коли я зайнята чимось іншим, воно працює у мене як фон. Зранку я вмикаю «Наше радіо», воно задає тон моєму дню, створює спокійну атмосферу. Протягом дня я дізнаюсь новини, прогноз погоди. Мабуть тому я слухаю радіо більше, чим дивлюсь телевізор, тому що щоб переглядати канали, треба більше нічим не займатись.
Шахсанам, 19 років
Я слухаю радіо «NRJ» кожного дня як у будні, так і у вихідні, тому що там завжди драйвова музика, веселі ведучі, мені подобаються їхні спічі і взагалі що там відбувається. Музика там молодіжна, я слухаю сама та раджу іншим.
Існує думка, що телебачення витісняє радіо за межі користування. Але, на думку вчених, радіо є більш здоровою альтернативою телебаченню. Радіо заряджає слухачів енергією та робить їх щасливішими.
Вероніка КОСА