Чи зможе штучний інтелект замінити роботу графічних дизайнерів?

На сьогоднішній день штучний інтелект все більше привертає до себе уваги. Велика кількість починає використовувати його в різних цілях, як побутових, так і робочих справах. І зрозуміло чому. За декілька секунд він може вам дати відповідь на запитання, написати важливий текст, або згенерувати картинку. Але чи справді він такий корисний у роботі, як от, наприклад, для графічних дизайнерів?

ШІ без всіляких проблем здатен виконувати роботу дизайнерів, проте його можливості залишаються обмеженими. ШІ залишається машинним інтелектом, а робота графічного дизайну продовжує потребувати творчого та емоційного розуміння у своїх роботах. Людина здатна у своїй роботі відтворити унікальні емоції, що доволі складно передати за допомогою штучного інтелекту. У роботах людських фахівців продовжують переважати креативність, розуміння своєї роботи та особистий стиль.

Також, я запитала графічних дизайнерів, стосовно їх думки про вплив ШІ на сучасне мистецтво та його можлива заміна живих фахівців.

Валентин Колесніков: «На мою думку використання штучного інтелекту у сфері графічного дизайну, ілюстрування та інших візуальних комунікацій є неприпустимим, адже ця «генерація» відбувається шляхом крадіжки вже існуючих матеріалів. На жаль, все більше людей нехтує послугами митців, натомість звертаються по допомогу до штучного інтелекту, що залюбки вкраде роботи, якими повниться Інтернет. Роботи з портфоліо професійних художників, Інстаграм галереї та багато інших візуальних джерел, що завантажені в мережу, без дозволу використовуються штучним інтелектом. Беручи до уваги, все вище сказане, я вважаю, що штучний інтелект впливає вкрай негативно на сучасне мистецтво.»

Валерія Волкова: «Я вважаю, що ШІ найближчим часом не буде здатним замінити повністю роботу дизайнера. Він може стати ще одним допомагаючим інструментом, роботи якого можна використовувати як референси або основу. Проте ШІ не здатен мислити як людський мозок, а отже і не здатен регенерувати як ми. Він працює тільки на основі даних, які в ньому завантажені, в той час, як ми оновлюємо наші знання щодня і, отже, здатні генерувати більше ідей які не будуть вкрадені повністю в інших.»

Ось так ми змогли отримати дещо відмінні думки від фахівців дизайну, а отже, можемо зробити деякі висновки. Звичайно, можливо, ШІ й може в чомусь допомогти графічним дизайнерам в деяких моментах роботи, але він ніяк не зможе замінити творчого потенціалу, повної оригінальності та емоційності, які може зобразити справжня людина у своїх роботах.

Вікторія Волкова