Чого чекати від жіноцтва, або комедія «Обережно — жінки» на запорізькій сцені

Вистава «Обережно - жінки» за п'єсою білоруського драматурга Андрія Курейчика в запорізькому театрі ім. Магара збирає щоразу чимало глядачів. Комедія на одну дію в постановці Денис Астаф’єва інтригує вже своєю  назвою

http://www.magara.zp.ua/

Вистава «Обережно — жінки» переносить глядачів у місто кохання, до Парижу, де з кожного вікна видно Ейфелеву вежу, а кожен житель – художник і спокусник. На сцені грає невимушена спокійна музика і звучать думки вголос головного героя — Сержа Дюбуа, роль якого зіграв запорізький актор театру Вадим Кир’ян.

www.magara.zp.ua

Серж —  відвертий звабник жіночих сердець і натхненний художник. Дія відбувається саме в його лаштунках — у квартирі на легендарній вулиці Монмартр. На сцені розташовано тематичний реквізит: біля припалого пилом мольберту лежать фарби і пензлі, а на стіні висять барвисті картини.

Високий, з приємною посмішкою художник Серж чекає  в гості свою чергову спокусливут пасію — студентку Лулу (Поліна Чувашова), яка сподобалась йому своєю дитячою наївністю і привабливими формами.

І ось лунає  дзвінок у двері, на сцену забігає вбігає енергійна рудоволоса студентка Сорбони та кидається в обійми свого улюбленого маляра. Лулу весь час щось емоційно розповідає, відверто зізнається Сержу у коханні. Але паризького Дон Жуана вабить дещо інше…

www.magara.zp.ua

Постійно поїдаючи дівчину поглядом, Серж  таки пропонує своїй молоденькій подрузі нарешті «познайомитися поближче». Лулу погоджується, а Дюбуа миттєво визначається з датою – четвер.

Рудоволоса студентка біжить на навчання, а тим часом наш невгамовний ловелас, вихваляючись своїми знаннями зі спокуси жінок, предстає перед глядачем безжалісним споживачем жіночої ласки.

Наступна дія вистави наповнена прямим контактом глядача з актором. Серж спускається вниз до глядацької зали і звертається до осіб протилежної статі. На власному прикладі він відтворює майстерність тонкого слова і лестивість. Аж ось раптом на сцені лунає грубий крик — до Дюбуа рветься в гості ще одна його знайома Жаклін (у виконанні Олени Бодарєвої). Вона, трохи старша за свого кавалера,  вривається до квартири та майже зносить з ніг героя. Жаклін  виявляється брутальною байкершою в чорному шкіряному костюмі. Кожне її слово сковує самовпевненого ловеласа, і він начебто стає маленьким хлопчиком та потуратає забаганкам своєї сміливої подруги.

http://www.magara.zp.ua/

Після коротенької розмови, спустошивши майже половину пляшки коньяку, Жаклін полишає художника та поспішає на роботу до бару. Але до Сержа знову гості! Лагідно постукуючи у двері, просить аудієнції ще одна його коханка — Марісабель (Тетяна Єрентюк). І тут Серж, як хамелеон, знову міняє образ — він миттєво перетворюється у спокійного цілеспрямованого йога. Він медитує. Марісабель — статна, значно старшого віку жінка у червоному капелюсі з широкими білими полями та в довгій, як прийнято носити аристократичним дамам у Франції, сукні. Дама легкою ходою пересувається по кімнаті і невимушено сідає на ліжко. В ході їхньої розмови стає зрозуміло, що наш митець ніде не працює, і лиш живе за кошти цієї жіночки. Виявляється, Серж Дюбуа — альфонс!

http://www.magara.zp.ua/

З кожною дамою він — актор, з кожною в нього своя стратегія. З Лулу – чутливий, ніжний поет. З Жаклін – тихий, слухняний пуголовок. З Марісабель — натхненний поціновувач прекрасного, художник Рафаель.

І ось, минає час і настає той довгоочікуваний четвер, якого з нетерпінням чекає Серж. Але в головного героя в голові крутиться купа думок: «Що далі? Невже я справді не так добре знаю жіночий характер?». Що таїть у собі жіноча помста та наскільки жінки бувають солідарні одна з одною? Таємниця жіночого характеру ховається під сценічною завісою спектаклю.

Дар’я ПАСІЧНИК

Фото взяті з сайту www.magara.zp.ua