Чому варто відвідувати бібліотеку ЗНУ?

Коли ми говоримо про бібліотеку, то в нашій уяві часто вимальовується доволі стандартна картина: великі приміщення, довжелезні стелажі книжок, що вкриті пилом, багато світла і мало читачів. Для багатьох із нас бібліотеки асоціюються із чимось архаїчним і є продуктами минулого, які дбають про минуле. Незважаючи на те, що ми все більше часу проводимо в інтернеті, книги все одно не втратили своєї цінності, та їх сховище – бібліотека - викликає  у завзятих книголюбів трепет, а працівники цього особливого місця – величезну повагу. Тетяна Сантанова, провідний бібліотекар наукової бібліотеки ЗНУ, розповіла Ользі Івановій, як студенти можуть отримати доступ до бібліотеки та, найголовніше, як часто студенти відвідують зали бібліотеки

 

 — Як можна отримати доступ до бібліотеки студентам? Що потрібно для того щоб взяти книгу?

— Потрібно підійти у 140 кімнату зі студентським квитком і виписати читацький квиток, після цього ви зможете вільно відвідувати бібліотеку в будь-яких читальних залів, абонементів та електронних залах ЗНУ.  Можна користуватися як традиційним каталогом так і електронним, читальними залами , брати книжки додому, це на навчальному абонементі,  художньому , науковому та читати книги в читальному залі.

— Розкажіть про видання що представлені в бібліотеці?

— Навчальний абонемент — це навчально-методичні посібники, художній абонемент — це художня література , науковий- навчальні посібники та наукова література. Читальні зали розподіляються за галузями знань: філологічних наук, літературо- та мовознавство, літературознавство, література з біології.  Є  пункт видачі літератури — це математичний, фізико-математичний, та пункт видачі літератури суспільно-політичних наук, де зберігається література з історії, педагогіки, економіки та юриспруденції.

— Які книги беруть студенти ? Якою літературою найбільше цікавляться?

—   Залежить від того на якому факультеті навчаються таку літературу і беруть .

— Як часто студенти приходять до бібліотеки?

 — Взагалі студенти приходять після закінчення навчання. Наразі зовсім змінилися умови роботи зараз є   електронний каталог, який відвідують багато студентів, тому що там знаходиться вся література, починаючи із 2000 року і  знайдені джерела можна скинути на флешку та працювати вдома. Раніше студенти сиділи частіше в бібліотеці,  тому що  не було електронних пристроїв для знаходження інформації.

— Як саме і чим можна мотивувати студентів до відвідування бібліотеки?

 — По- перше, мотивовані ті студенти які хочуть навчатись,  які не хочуть — вони не будуть ходити щоб ти їм не запропонував. Зараз багато студентів приходять до коворкінг — центру,  вони не тільки навчаються, а просто приходять поспілкуватися, попити каву, підготуватись до занять. Бібліотека сьогодні виконує різні завдання не тільки з навчання, це ще і простір для  спілкування.

— Щоб ви побажали сучасному читачеві?

 — Хорошої та якісної літератури,  бажання навчання, наполегливості та успіхів!

Ольга Іванова