Держзамовлення у ВНЗ зменшено на 1 тисячу осіб

1   У порівнянні з минулим роком, державне замовлення у ВНЗ у 2014 році зменшено  до 98 тисяч осіб. 

   «Цього року ми зменшили держзамовлення на 1 тис. осіб у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано з демографічними показниками», –  повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун. Також Міносвіти трохи перерозподілив між ВНЗ державне замовлення.

   «Було суттєво збільшено державне замовлення в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка (КНУ), Львівському національному університеті ім. І.Франка (ЛНУ), дещо збільшене в Харківському університеті ім. Каразіна (ХНУ), Чернівецькому університеті ім. Федьковича (ЧНУ), тому що у них були деякі урізання під час роботи попереднього керівництва міністерства. Те ж стосується Києво-Могилянської академії (НаУКМА), якій дуже істотно різали державні замовлення у попередні роки. Цього року в Могилянці державне замовлення було доведене до рівня 2010р. У ключових політехніках великих змін немає: КПІнезначно збільшили», – повідомила Совсун.

   Окрім того, держзамовлення зменшено в профільних технічних ВНЗ на гуманітарні спеціальності. «Ми трохи скоротили державне замовлення у профільних технічних університетах, які хотіли отримати державне замовлення на невластиві для них спеціальності. Якщо Національний авіаційний університет (НАУ) хоче випускати журналістів, то це, звичайно, його право, але знаючи рівень підготовки там, розподіляти державні місця було недоцільноі», – сказала заступник міністра. Саме через це в НАУ та в деяких інших технічних університетах невластиві для них спеціальності суспільно-гуманітарного напряму були скорочені. Державне замовлення за технічними спеціальностями залишене у повному обсязі, повідомляє портал osvita.org.ua.