Дитячий фестиваль «Книгоманія-2019» у Львові присвятили проблемам довкілля

З 17 по 19 травня 2019 року у Львові відбувся один із найбільших фестивалів дитячого читання  в Україні «Книгоманія-2019»

menr.gov.ua

Цього року фестиваль «Книгоманія» був присвячений  порятунку планети  від екологічної катастрофи. Організатори конкурсу ставили за мету привернути увагу  українців, насамперед дітей та підлітків, до проблеми збереження навколишнього середовища, сприяти підвищенню рівня їх екологічної освіти та популяризації еко-культури.

quote yellowДуже важливо екологічне виховання  українців починати з дитинства. І формат ігор, квестів, майстер-класів  сприяє зацікавленню теми і кращому розумінню важливості збереження навколишнього природного світу»

«Міністерство екології та природних ресурсів України підтримало ініціативу організаторів фестивалю  і вдячне за привернення уваги книголюбів до екологічних проблем, раціонального  використання  природних ресурсів, збереження біорізноманіття природи. Дуже важливо екологічне виховання  українців починати з дитинства. І формат ігор, квестів, майстер-класів  сприяє зацікавленню теми і кращому розумінню важливості збереження навколишнього природного світу», — сказав Микола Кузьо.

5

На форумі були представлені 4 національні природні парки України : «Яворівський», «Карпатський», «Сколівські бескіди», «Північне Поділля», природний заповідник «Горгани» та відділ еко-освіти Державної екологічної інспекції у Львівської області. На форумі кожен національний природний парк презентував  різнопланові підходи екологічного виховання, зокрема, екологічні ігри, майстер-класи та еко-дослідження:

  • Біосферний заповідник «Горгани» провів гру «Прогулянка стежками заповідника. Знайомство з його мешканцями»
  • Відділ еко-освіти Державної екологічної інспекції у Львівській області підготував лекцію з дітьми на тему «Первоцвіти – перші посмішки весни» та «Чому не можна палити суху траву?»
  • Національний природний парк «Карпатський» провів майстер-клас із виготовлення годівничок для птахів, а також — інтерактивну гру «Павутинка» на тему зв’язку природи- людини-Всесвіту.
  • Національний природній парк  «Сколівські бескіди» презентував гру «Лікарські  рослини  в житті людини» та церемонію чаювання фруктовим чаєм 🙂
  • Національний природний парк «Північне Поділля» підготували дослідження «Еко-слід людини» та майстер-класи зі створення еко-прикрас, валяння вовни (вправа на розвиток дрібно моторики) і виготовлення  фіто-мішечків.
  • Національний природний парк «Яворівський» провів гру на знання природи та майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки та розпису  птахів із соленого тіста

Джерело: menr.gov.ua