Dj Spasskiy: «Головне — це донести через музику позитивний настрій»

В усьому світі 9 березня відзначають Міжнародний день ді-джея.  Створюючи кожний новий трек,  ді-джей викладається наповну для своєї аудиторії. Така ж історія творчості і у Вадима Спасського, більш відомого як Dj Spasskiy

vk.com

— З якого моменту почалася твоя кар’єра ді-джея?

— Складно сказати, оскільки клубна музика мене цікавила з тих пір, коли вона потрапила на музичний «прилавок» нашої країни. Цей напрям прийшов до нас з Америки, а перша клубна музика як самостійний жанр ствердилася у другій половині ХХ століття. Першим місцем, де я почав свою творчу діяльність був один із запорізьких нічних клубів, який на той час був одним з найпопулярніших клубів міста. Там я пропрацював  близько п’яти  років, там же отримав свої перші нагороди.

— Які твої стильові уподобання? Ти граєш те що подобається тобі чи те, що потребує конкретний заклад, у якому ти працюєш?

— Моїми головними напрямами у музиці є «Electro House», «Tech House Techno», «Minimal» та «Trap». Зазвичай я створюю сети (сет — зведений набір треків, які грає ді-джей, прим. ред.) на свій смак, але моя музика — для людей, тому я завжди прислухаюсь до їх побажань, адже аудиторія — головний критик в моїй справі.

— Що для тебе найголовніше в процесі роботи?

— На мій погляд, найголовніше в роботі ді-джея це так би мовити «завести» люд та передати якомога більший заряд позитивних емоцій.  Треба вміти через музику донести позитивний настрій та створити незабутню атмосферу ночі.

vk.com

vk.com

— Кого з відомих музикантів ти вважаєш прикладом професійності?

— Я завжди жив за принципом «не створи собі кумира», тому мені складно назвати когось із музикантів, кого б я вважав своїм «наставником». У музиці клубного напряму складно виділити професіоналів, оскільки тут все дуже індивідуально. На сьогодні найбільш відомими ді-джеями світу є Calvin Harris, Zedd, Martin Garrix. Всі вони різні в своїх напрямах, оскільки, як я вже говорив, у кожного — своя індивідуальна музика, свій неповторний стиль.

— Чи слухаєш ти музику яку граєш  у вільний час?

— Відверто кажучи — ні. Говорять, що музики багато не буває, і я з цим згоден. Але іноді для того, щоб створити якісний матеріал, потрібно відпочивати, набиратися натхнення, сповнити себе новими позитивними емоціями, а вже потім знов займатися музикою.

— Ти сам ходиш в інші клуби, щоб відпочити з друзями, а не працювати? Чи бачиш одразу якісь огріхи, недоопрацювання у роботі ді-джея? 

 — До нічних клубів, щоб відпочити, майже не ходжу. Віддаю перевагу більш спокійному відпочинку. А щодо огріхів  інших ді-джеїв, то, чесно кажучи, не звертаю на це увагу, оскільки коли відпочиваєш, не хочеш знову занурюватися у роботу.

vk.com

vk.com

— Скільки часу ти проводиш  в роботі? Чи вплинула гучна музика на твоє здоров’я?

— В процесі роботи проходить майже весь мій час, але коли любиш свою справу, то не помічаєш втоми. З часом звикаєш і до гучної музики. Тому особливого дискомфорту я не відчуваю, але для того, щоб відпочити, обираю цілковиту тишу.

— На твою думку, що потрібно зробити тобі, як головному позитивному герою вечора , щоб сором’язливі люди почали танцювати?

— Насамперед на активність людей впливає якісна музика та правильна компіляція, тобто підбір треків та їх послідовність. Але завжди є люди, які полюбляють просто посідіти, насолодитися загальною атмосферою заходу. Я не вважаю їх сором’язливими, просто спосіб відпочинку кожен вибирає для себе сам.

Інтерв’ю підготувала Оля КОРНІЄНКО