Паралімпієць Дмитро Щебетюк у Запоріжжі: «Для мене рух – це життя»

Мотиваційна зустріч з Дмитром Щебетюком відбулася в Запоріжжя 5 листопада в коворкінг-центрі "Edison Space" 

Дмитро Щебетюк — спортсмен, мандрівник, майстер спорту з плавання, активіст, блогер і «трішечки журналіст», як каже сам про себе Дмитро. Захід 5 листопада був присвячений темі інклюзії, доступності установ, навчальних закладів, удосконаленню міст для вільного пересування. Відбувся він у рамках туру містами України на підтримку нагороди «Відкриті двері» від організації «Доступно.UA». Мета – відзначити найкращі практики доступності в Україні, показати тих, хто зробив свій простір доступним на всіх. На сайті проекту можна заповнити анкету та взяти участь у таких номінаціях, як «Публічні простори», «Комерційні локації» та «Ініціативи». Брати участь можуть театри, школи, спортивні майданчики, кафе, готелі, магазини. Головне, щоб їхня локація була комфортна для маломобільних груп населення.

Дмитро Щебетюк Запоріжжя

Дмитро є співзасновником ініціативи «Доступно.UA» і разом з координаторкою проекту Тетяною Шаповал подорожує містами України для проведення тренінгів, мотиваційних зустрічей на тему того, як долати перешкоди, насолоджуватися життям. На власному прикладі він показує, як важливо досягати своєї мети.  «Немає нічого неможливого. Не стій на місці, якщо ти стоїш, то нічного з цього не вийде», — наголошує Дмитро.

Активіст розповів декілька історій зі свого дитинства, наприклад, про своє дитяче випробування — як намагався залізти на високу гілку на рівні третього поверху: «Хочу зібратися вище, але мені потім злазити. І я думав, що якщо я хочу чогось досягнути — маю ризикувати».

Хлопець подорожував автостопом 19 днів, проїхав майже пів-України та частину Білорусі. Не зважаючи на страх, спеку, часом відсутність їжі, Дмитро чітко знав, що «назад шляху немає». Ідея подорожувати Білоруссю з’явилася випадково: «Я розповів своєму другові з Білорусі, про те, що подорожую автостопом. Він сказав, що непогано було б йому зробити це, тільки в його країні. Але тут я зрозумів, що це ніби челлендж для мене, що я хочу зробити це раніше за мого друга. І я вирішив поїхати автостопом до Білорусі».

Дмитрий Щебетюк в Запорожье

Також мандрівник нещодавно закрив купальний сезон у Чорному морі. Розповів, що це далося йому досить важко: якби хтось з ним побився об заклад, то — залюбки, а один наважитись сумнівався. Думав, що якби був би не на візку точно би скупався, але в певний момент сказав собі вже знайомі слова: «Назад шляху немає, я маю це зробити». Дмитро також переплив протоку Босфор, понад 6 кілометрів, де хлопця спіткали певні невдачі, але попри все, він доплив і довів самому собі, що це реально зробити, якщо повірити в себе.

Мотиваційна зустріч з Дмитром Щебетюком та його командою буде ще у Краматорську та Харкові, то ж якщо ви хочете зарядитися позитивом та енергією — не зволікайте.  Детальну інформацію можна знайти на сторінці у Фейсбуці «Доступно.UA».

Також у Києві 3 грудня відбудеться нагородження представників найдоступніших локацій України на Форумі інклюзивності.

Валерія ЛЄНЬОВА