Дніпро в живопису: картини відомих майстрів

Можна з упевненістю сказати, що нашому місту пощастило зрости по берегах величної та одної з найвідоміших річок світу – Дніпра

http://helenimpressions.blogspot.nl

Могутній прадавній Дніпро з давніх-давен виконує роль джерела не тільки прісної води, а й натхнення для митців. Його оспівують у віршах, піснях, баладах, легендах; не обділений він і увагою живописців.

Мабуть, найвідомішими з усіх художніх зображень Дніпра є картини українського майстра Архипа Куїнджі «Дніпро вранці» та «Місячна ніч на Дніпрі». Вони легко впізнавані, їх репродукції є в багатьох галереях.

«Місячна ніч», А. Куїнджі es-kiz.ru

Полотна були створені послідовно: «Місячна ніч» 1880 року, а «Дніпро вранці» була написана на рік пізніше, у 1881 році. Перша картина вражає надзвичайним місячним сяйвом,  друга ж є уособленням степового простору й покою.

"Ранок на Дніпрі", А. Куїнджі

«Ранок на Дніпрі», А. Куїнджі Вікіпедія

Звертався до річної краси по творчу наснагу й відомий живописець Аполлінарій Васнєцов. Його робота «Дніпро перед бурею», написана 1888 року, пронизана світлом і відчуттям величі природи.

«Дніпро перед бурею», А. Васнєцов vasnec.ru

Іще один знаний художник – Олексій Саврасов –  у 1852 році змалював Дніпро з трохи незвичайного ракурсу. «Вид Києва з Дніпра на Печерську лавру» зображує не стільки саму ріку, скільки прибережжя, але від цього картина анітрохи не програє.

«Вид Києва з Дніпра на Печерську лавру», О. Саврасов LiveInternet

Малювали Дніпро і в радянські часи. Прикладом цьому полотна Володимира Овчинникова «Весна» та «Вечір на Дніпрі», обидві 1956 року.

«Весна», В. Овчинников metod-kopilka.ru

З першого погляду важко впізнати у цих творах руку одного й того ж майстра; мабуть, виною тому розмаїття придніпровської природи.

«Вечір на Дніпрі», В. Овчинников http://helenimpressions.blogspot.nl

Сучасні художники не відстають від своїх попередників. 2010 року надихнувся Дніпровськими краєвидами Максим Булаєв. Результатом цього натхнення став пейзаж «Вид на Успенський собор з боку Дніпра взимку».

«Вид на Успенський собор з боку Дніпра взимку», М. Булаєв http://www.artvedia.ru

Проте це далеко не весь список живописних творів, присвячених дніпровій красі. Більше репродукцій можна побачити, наприклад, у цьому відео

Марія ОСТАПЕНКО