До Дня журналіста відбулося засідання круглого столу «Європейські цінності в журналістиці під час війни»

6 червня, в день професійного свята, факультет журналістики Запорізького національного університету провів круглий стіл «Європейські цінності в журналістиці під час війни». У заході брали участь журналісти і журналістки провідних ЗМІ країни, громадські активісти і активістки, викладачі та викладачки вищих навчальних закладів країн.

Учасники розглянули проблеми та виклики журналістики в наш час, з’ясували цінності та завдання медіа під час нинішнього повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, проаналізували умови роботи журналістів на окупованих територіях, поділилися власним досвідом професійної діяльності у воєнний період.

Запорізька журналістка Ольга Вакало, голова ГО «Віжн-радіо «На дотик», згадала початок війни, перші етери, які доводилося вести під гул сирен. Проте основним завданням було вистояти і на інформаційному, і на воєнному фронті. Головне для журналіста, на її думку, – це подавати правдиву інформацію, доносити її, при цьому дотримуючись стандартів та цінностей. «Який сенс жити, якщо немає цінностей», – підсумувала пані Ольга.

З особистими викликами, з якими довелося зіштовхнутися під час війни, поділився також і Денис Зепсен, журналіст і телеведучий телеканалу UA:Перший м. Київ. «Марафон «Єдині новини» створювали на швидку руку…Мій перший ефір зі Львова відбувся у розмовній студії, в руках я мав лише телефон. Було нервово, але ми впоралися».

Про те, як доводилося працювати та виживати в окупації, які канали комунікації були в блокаді, про типи комунікаторів – про все це говорила Олена Мельникова-Курганова, викладачка журналістики з Маріуполя, журналістка.

Круглий стіл пройшов в атмосфері конструктивного діалогу, що дало можливість обговорити вкрай важливі теми сьогодення.

Захід реалізується в межах проєкту EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди» (номер проєкту 620745-EPP-1-2020- 1-UA-EPPJMO-MODULE) за підтримки програми Європейського союзу Еразмус+ за напрямом Модулі Жана Моне.