До Запорізького національного університету завітала телеведуча Євгенія Скорина

У четвер, 22 лютого, студенти факультету журналістики Запорізького національного університету зустрілися з Євгенією Скориною – ведучою телеканалу «112», випускницею ЗНУ. Журналістка з задоволенням поділилася своїм досвідом і знаннями з майбутніми колегами.

format_quoteМоя перша зйомка в столиці відбулася в . . . Конституційному суді України. Стрес був страшний, але все вдалосяКопия format_quote

На початку зустрічі Євгенія Скорина розповіла про те, якими були її перші кроки в журналістиці: про роботу на телеканалах «Перший діловий» і «BUSINESS». Останні ж три роки вона працює на каналі «112», а паралельно ще й викладає відеомайстерність у дитячих класах. Гостя розповіла, як після завершення магістратури в Запорізькому національному університеті, вона вирішила шукати місце роботи в столиці, про перші завдання та перші складнощі в професійній діяльності, про нові відкриття та зустрічі.

format_quoteЯкщо у вас з напарником немає взаєморозуміння — гарного ефіру не буде, і глядач це відчуєКопия format_quote

Присутні на заході студенти та викладачі ставили питання на теми майстерності ведучого у прямому ефірі, специфіку роботи каналу «112», взаємини з напарниками. Щодо останньої теми ведуча розповіла про нюанси так званої «інформаційної статусності» журналіста та її впливу на співпрацю, важливість вміння маневрувати та знаходити спільну мову з напарником, адже, на думку журналістки, саме взаємрозуміння з колегами є головною запорукою вдалого результату роботи.

youtube.com

Євгенія Скорина в прямому ефірі на телеканалі «112». 10.02.2015 youtube.com

format_quoteРобота в прямому ефірі — це класно. Це краще, ніж працювати в записі. Ти живеш моментом, ти справжній — можеш посміхнутися або чхнутиКопия format_quote

Ведуча відзначила, що «112» відрізняється від багатьох каналів оперативністю і прямоефірним включенням, цікаво та з гумором розповіла про форс-мажорні ситуації в прямому ефірі. На питання студентки про те, що повинен робити ведучий, якщо експерт покинув студію під час ефіру, журналістка відповіла: «Треба зберігати спокій і вчасно згадати все, що знаєте про тему, яка має бути висвітлена у випуску. Дуже важливо навчитися імпровізувати та «пітдягувати» до теми всі ті факти, що будуть доречними та цікавими глядачам».

Євгенія порекомендувала студентам не забувати слідкувати за новинами, читати декілька інформаційних видань, не оминати аналітичні матеріали: «Так, під час ефіру у вас буде в руках планшет, але навряд чи за лічені секунди ви встигнете знайти, проаналізувати та озвучити потрібну інформацію. Тож готуйтеся заздалегідь, читайте новинні стрічки, робіть помітки на майбутнє.»

format_quoteХудожня література — це супер. І для вашого кругозору, і для мовлення, і для розімуння якихось загальнолюдських речейКопия format_quote

На питання декана факультету журналістики ЗНУ Віктора Володимировича Костюка про те, що читає Євгенія окрім журналістських матеріалів, виявилося, що коло її читацьких інтересів чимале: від «Трьох товаришів» Еріха Ремарка та «Державця» Нікколо Макіавеллі до книжок з дитячої психології.

22WdpEuT7_A

Також гостя наголосила на тому, що під час навчання в університеті студентам не треба нехтувати можливістю проходження практики в різних ЗМІ, адже за словами ведучої, практика – це головний спосіб здобути професійний досвід ще під час навчання. Упродовж усієї зустрічі Євгенія дала чимало порад студентам факультету журналістики, і ось декілька з них:

  • Озвучувати викладачам, що саме цікаво було б дізнатися на парах: «Викладачі можуть не знати, що саме вам потрібно, ви самі маєте сказати про це».
  • Орієнтуватися на майбутній профіль вже під час навчання: «Добре, що ви вчите теорію, але в ЗМІ ви маєте прийти вже з якимось багажем».
  • З початком роботи в ЗМІ журналісту-новачку шукати свого «вчителя»: «Обов’язково треба знайти в редакції людину з досвідом, яка б могла навчити вас, була б готова підказати, дати пораду».
  • Постійно вдосконалювати свої знання та займатися саморозвитком: «Читайте аналітику, аби краще розумітися на питаннях політики, нотуйте щось для себе – це допомагає структурувати інформацію. Шукайте правду, аналізуйте, починайте вже зараз. Ви – майбутнє цієї країни, адже ми народилися тут, ми потрібні тут».

Стелла ПАНКРАШОВА

Олександра ЛОЗОВ’ЮК

Фото: Анастасія БЛИЩИК