Дорогами Парку Перемоги: думка запоріжців щодо благоустрою території

Парк Перемоги - це місце відпочинку багатьох запоріжців і гостей нашого міста. Заснований він був у 1979 році.

Фото: Анна Маковик universe.zp.ua

Тут є невеликі озера, багато зелені. Для людей, які полюбляють проводити активно свій час, у парку Перемоги є велодоріжки і доріжки для катання на скейтах, майданчики для гри у баскетбол та волейбол, спортивні тренажери.

У парку розташований високий монумент — стела, присвячена ордену Перемоги. Також тут встановлено історичні зразки зброї: тактична ракета, вагою в 2 тонни і довжиною понад 6 метрів та гармата-гаубиця, вагою понад 5,5 тонн. Є в парку естрада: на свята й визначні дати тут відбуваються концерти.

Парк з роками змінюється. Чи змінився він в очах сучасних запоріжців? Ми вирішили дізнатися це, провівши невеличке опитування — три питання перехожим, яких ми зустріли дорогами парку:

  • Як часто ви тут відпочиваєте?
  • Чи змінився парк за останні роки?
  • Чи можна, на вашу думку, удосконалити щось для відвідувачів парку і що саме?

Першою людиною, яка погодилась відповісти на мої питання, стала Неля Іванівна: вона розповіла, що кожен день ходить через парк на роботу, тож могла детально спостерігати зміни, як ніхто інший. Говорить, що за останні роки парк «розквітнув» та став більш охайним. Одним із недоліків вона зазначила брак тіньового простору, де б можна було сховатися від сонця, особливо для молодих мам, які прогулюються тут щодня з дітьми.

Наступним поділився своїми враженнями Олександр. Говорить, що одним із «мінусів» в цьому парку є люди, які не зважають на закони: прогулюючись зі своїми хатніми улюбленцями, вони не мають спеціальних пакетів для прибирання та ігнорують зауваження перехожих. Також чоловік зазначив, що не вистачає патрулю, який буде слідкувати за порядком. З побажань — встановити більше гойдалок та обладнання для дітей, а також — побудувати в парку туалетну кімнату.

Розказав про свої спостереження ще один відвідувач парку, Вадим: «За останні роки парк в позитивну сторону змінився, але хотілося би побільше спортивних, удосконалених тренажерів. Можливо, не завадило б зробити ще один дитячий майданчик, тому що дітям просто не вистачає гірок та гойдалок».

Декілька людей не захотіли називати свої імен і побажали, щоб їх відповіді були анонімними. Ми почули зауваження, що річка, яка протікає біля парку — це викиди із заводів, які потім впадають у Дніпро. А також записали побажання встановити у парку крани з водою, адже в літній період у парку неможливо довго перебувати без води. Тож крани з питною холодною водою були б дуже доречні, і це «покращило б відвідуваність парку вдень».

Із наймолодших опитуваних була 12-річна запоріжанка Аня. Дівчинка відзначила, що хотіла б бачити в цьому «гарному та затишному» парку атракціони, а ще — фотозони, які приваблювали б молодь.

Тож, більшість людей вважають, що парк потрібно удосконалювати, задля того, щоб люди, від малого до великого, мали бажання проводити в ньому час, в затишку та комфорті.

Анна МАКОВИК