Дует контрабаса і фортепіано «OYSTER DUO» запоріжці зустрічали стоячи

3 серпня 2016 року у  Запоріжжі виступив унікальний музичний дует «OYSTER DUO», учасниками якого є пара всесвітньо відомих музикантів - контрабасист Ніколас Шварц та піаністка Анна Федорова

У музичній програмі «Від класики до авангарду» прозвучали композиції Сергія Рахманінова, Джованні Ботассіні, Тору Такеміцу, Людвіга ван Бетховена, Еліота Картера та ін. Концерт був організований Запорізькою єпархією Української Православної Церкви та Запорізьким обласним музичним училищем ім. П. Майбороди в рамках благодійного проекту «Любовь милосердствует» на підтримку онкохворих дітей.

«OYSTER DUO» — незвичайний творчий союз двох молодих музикантів зі світовим ім’ям — американського контрабасиста Ніколаса Шварца та української піаністки Анни Федорової. Ніколас Шварц – єдиний в історії контрабасист, який виграв Stulbergcompetition (професійний конкурс  виконавців на струнних інструментах в США), учасник всесвітньо відомого Королівського симфонічного оркестру в Амстердамі, лауреат багатьох міжнародних конкурсів.

Анна Федорова – 26-річна  піаністка, яка з 14 років дає концерти в найпрестижніших залах світу – Ofunam у Мехіко, De Duelen у Роттердамі, Concertgebouw в Амстердамі. Запис фортепіанного концерту №2 Сергія Рахманінова у виконанні Анни має більш 8 000 000 переглядів на YouTube і високо оцінений всесвітньо відомими музикантами.

Незвичайна назва дуету, що у перекладі з англійської звучить як «устричний дует» пов’язана з особистою історією зустрічі двох молодих людей. Знайомство музикантів відбулося на атлантичному узбережжі Бразилії, де приємною традицією вважається посмакувати вишуканим морським делікатесом. Тож любов до устриць, подорожей та музики об’єднала Анну та Ніколаса у потужний творчий союз «OYSTER DUO», художнім кредом якого стали «вигадка, екстравагантність і майстерність».

Олександра ЛОЗОВ’ЮК