Запорізькі студенти ініціювали ECO-fest у Новогорівці

Студенти Запорізького національного університету організували соціальну акцію "ECO-fest" у селі Новогорівка Токмацького району. Програма заходу була розроблена протягом занять з дисципліни «Практика рекламної діяльності», яку викладає кандидат філологічних наук, доцент Санакоєва Наталя Дмитрівна

Наталя Дмитрівна запропонувала студентам індивідуальне завдання у формі планування реалізації соціальної рекламної кампанії. В результаті, 30 вересня студенти факультету журналістики спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» Запорізького національного університету провели ECO-fest у селі Новогорівка Токмацького району. Його метою було привернення уваги до важливої соціальної проблеми – забруднення сміттям просторів нашої країни. ECO-fest проходив за підтримки спонсорів. Студенти, учасники заходу, зазначили, що вирішили починати з чогось маленького, але у майбутньому бачать цей проект у регіональному та всеукраїнському масштабах.

Фестиваль проходив у 2 етапи: протягом першого етапу відбулася презентація заходу та запрошення на нього учнів старших класів. Під час презентації студенти запрошували всіх долучатися до фестивалю, брати з собою інвентар та виходити, щоб зробити свої вулиці чистішими. На цьому етапи було частково висвітлено проблему забруднення сміттям села Новогорівка та методи її подолання та уникнення в майбутньому.

екофест журфак

В контексті фестивалю було проведено опитування: 72% опитаних людей, стверджують, що люблять  природу та не викидають сміття на вулицях, а 28% зізнались, що іноді можуть дозволити собі викинути обгортку від цукерки чи інше сміття просто на дорогу; але потім додали, що в майбутньому намагатимуться так не робити. Для учнів молодших класів також була проведена презентація фестивалю, але в ігровій формі. Їм показали цікаву виставу про те, до чого може привести забруднення навколишнього середовища сміттям. Потім діток пригощали ласощами. «Саме через наше молоде покоління можна будувати нову Україну, з чистими та правильними ідеалами та звичками», — прокоментували ініціативу активісти.

Другий етап передбачав проведення суботнику в селі. Більш ніж 20 людей прийшли на суботник. Особливо приємно було, що були присутні люди абсолютно різного віку: від 7 до 50+. Після суботнику, в результаті якого було приведено до ладу велику ділянку, всіх учасників смачно нагодували ситним кулішем та солодощами.

На завершення була влаштована дискотека у місцевому клубі, був  присутній професійний фотограф, який весь вечір фотографував всіх бажаючих біля фірмового банеру. Фінальну святкову програму організували самі студенти.  Організатори стверджують, що дуже задоволені виконаною роботою  та вдячні всім, хто не залишився байдужим, адже чисто не там де постійно прибирають, а там, де не смітять.  Та додають, ще не збираються зупинятись на досягнутому, а націлені збільшувати масштаби  проведення цього фестивалю.

Діана МАЦОЛА