Факультет журналістики ЗНУ – на крок попереду

Факультет журналістики Запорізького національного університету існує  не так давно, але здобув чималий рейтинг на рівні універститетів країни.  Про здобутки, плани та цілі  розповів виконувач обов`язків декана факультету журналістики Володимир Костюк

format_quote Знаєте, нічого ідеального не буває.  Я вважаю, рік закінчується успішно. На Раді факультету ми підіб`ємо підсумки, звітуватимуть завідувачі трьох кафедр щодо навчальної, наукової, виховної, профорінтаційної,  навчально-методичної роботи.  Визначаимо основні пріорітети нашої діяльності у 2017/18  навчальному році.

Почався рік дуже успішно і приємно для нашого факультету. Наприкінці вересня оголосили рейтинги, ми ввійшли в трійку кращих факультетів України. Поряд із Києво-Могилянською академією, Українським католицьким  університетом, у яких бакалаврату немає, тільки магістратура. Враховуючи це — ми кращі на бакалаврському рівні.

Наступного навчального року факультет працюватиме за новими навчальними планами, відповідно до яких 25 відсотків дисциплін обиратимуть студенти. Вперше ми випробовували це на студентах другого курсу, котрі самі обирали дисципліни. Новий вибір є досить чітким показником того, що змінюється діяльність медіа, студенти розуміють, що надходить інший запит від соціуму щодо обсягу і тематики інформації, а це вимагає від журналіста додаткових знань та навичок. Тому вводимо нові дисципліни.

Плануємо довести до логічного завершення ту справу, яку ми почали в цьому навчальному році. Факультет виграв грант посольства США , який присвячений темі медіадосліджень, тобто якими повинні бути наукові дослідження в сфері медіа. До нас приєдналися факультети соціології та управління, історичний. Також наші колеги із інших вишів: Львів, Київ, Бердянськ, Запоріжжя теж.  У жовтні відбудеться велика міжнародна конференція.

На початку наступного навчального року, факультет візьме участь у підготовці до святкування сторічного ювілею газети «Запорізька Правда». Плануємо проводити заходи на честь цієї події на базі нашого університету.

Крім того, цього року факультет отримає нового декана — до другого липня триває прийом документів на вибори на цю посаду і, за правилами, наприкінці серпня відбудеться засідання Вченої ради ЗНУ, на якому будуть обговорювати кандидатури  та приймуть рішення про призначення декана шляхом голосування.

Тому, вважаю, роботи буде багато. Не кажучи проте, що будемо знайомитися з першим курсом  та продовжимо робити добрі справ із тими, хто вже є  студентами факультету журналістики ЗНУ.Копия format_quote

підготували: Ганна Гостищева,

Антон Лазаренко