«Фестиваль сім`ї» став для Запоріжжя гарною традицією

У Запоріжжі 28 травня в Центральному парку "Дубовий гай" зібралися жителі міста щоб відсвяткувати щорічний "Фестиваль сім`ї". Свято проходить під лозунгом "Щаслива родина-міцна країна" за тематикою "Міський простір – простір змін"

За традицією біля майдану Волі зібралися сім`ї, представники влади, гості міста. Вони дружно прямували святковою ходою «Парад щасливих сімей»  до парку «Дубовий гай» на чолі з оркестром, ходулістами, нареченими та байкерами.

Вже 5 років поспіль «Фестиваль сім`ї» проходить з ініціативи громадських організацій за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради. З минулого року свято також підтримує Уряд Німеччини в рамках ініціатив інфраструктурної програми для України.

 

Заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччини в Україні Пітер Шмаль зазначив, що «Фестиваль сім`ї» став для Запоріжжя гарною традицією. Це свято згуртовує родини, мешканців міста, серед яких багато переміщених осіб, які були змушені покинути свої рідні місця і обрали своєю новою домівкою Запоріжжя.

Відкрили святковий концерт на сцені творчі колективи. Вони танцювали, співали, жартували, дарували жителям міста та гостям позитивні емоції та гарний настрій. На фестивалі були представлені близько двохсот різноманітних локацій. Містяни мали змогу придбати сувеніри, подарунки, відвідати майстер-класи, сфотографуватися у яскравих фото-зонах, скуштувати різні смаколики, покататися на байдарках та багато інших розважальних сюрпризів чекали на гостей.

мнс

Цього року організатори розробили яскраву насичену програму. На святі відбувся «Сімейний день надзвичайних ситуацій». Служба МНС обладнали для дітей та дорослих «містечко рятувальників», де вони могли побачити і зрозуміти, в чому полягає робота пожежного рятувальника.

Новинкою на святі стала каністерапія (собаколікування). На окремий майданчик виводили собак, а діти та дорослі могли з ними погратися.

dog

«Ідея зародження каністерапії виникла в Запоріжжі. Ми навчаємо дітей спілкуватися з собаками, долати різні психологічні проблеми, комплекси та страхи. Допомагаємо дітям розвивати командний голос, щоб собака та дитина могли порозумітися»,- розповіла кінолог Марина Фоміна.

На ярмарку спорту глядачі побачили змагання з різних видів спорту: боксу, футболу, хокею, тхеквандо, бадмінтону, легкої та важкої атлетики тощо. По завершенню фестивалю на учасників чекали призи.

Варто нагадати, що в 2017 році до організації фестивалю залучилися понад 50 громадських організацій  та бізнес-партнерів, які приготували близько двохсот видів заходів, понад три тисячі подарунків, а також запросили на свято сім`ї вимушених переселенців та учасників АТО.

Тетяна Науменко

фото автора