Фільми та серіали, які варто подивитись кожному українцю

З початку повномасштабного вторгнення рф на нашу територію, українці масово почали відхрещуватись від всього російського і шукати альтернативу, зокрема і у кіно. Якщо ви не знаєте що подивитися від українського виробника, пропонуємо підбірку серіалів та фільмів, після перегляду яких, ви більше ніколи не захочете дивитись продукцію країни агресора, а також усвідомите всю силу та незламність українського народу.

https://uain.press/articles/ukrayinske-kino-chogo-ochikuvaty-u-2018-rotsi-670775

«Заборонений» — український художній повнометражний фільм, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідає про життя та загадкову смерть відомого поета, правозахисника, Героя України — Василя Стуса та його ставлення до радянської системи.

«І будуть люди» — український драматичний серіал-епопея телеканалу «СТБ», екранізація однойменного роману Анатолія Дімарова. Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи ХХ століття: першу світову війну, революцію, прихід радянської влади. Кожна з12-ти серій присвячена окремому персонажу.

«Сага»  український драматичний телесеріал телеканалу «Україна», який показує історію родини Козаків, яка починається перед Першою світовою війною. Протягом століття Козаки, разом із країною, переживають усі біди й випробування, що випали на долю України у XX столітті: війни, революції, Голодомор, сталінські репресії, окупацію Києва 1941 року, вибух на Чорнобильській АЕС, розпад СРСР, проголошення Незалежності, Помаранчеву революцію та Євромайдан.

«Чорний ворон»  повнометражний художній фільм виробництва «ТРК Студія 1+1» за романом однойменного бестселера Василя Шкляра. Події фільму розгортаються у 1922 році. Головний герой на прізвисько «Чорний Ворон» — холодноярський отаман  організовує боротьбу проти більшовиків-окупантів, які вже заполонили Україну й запроваджують у ній свій радянський лад, вбиваючи патріотів та утискаючи українську культуру.

 «Спіймати Кайдаша» — український 12-серійний телесеріал 2020 року, створений компанією «ПроКіно» для телеканалу «СТБ». Сюжет частково заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», події якої розгортаються у 1860-х роках через декілька років після скасування кріпацтва. У порівнянні з першоджерелом, у серіалі ми спостерігатимемо за подіями періоду 2000-2010-х років з новими сюжетними лініями.

підготувала Вікторія Свідерська