Фільми війни: українські фільми, які вийдуть в найближчий час
Йде війна , проте українські кіномитці продовжують знімати та випускати нові фільми, в черговий раз показуючи що українці незламна нація.
Ми зібрали 7 цікавих українських кінопрем’єр, які варто очікувати цього року:
1.Носоріг, режисер Олег Сенцов
Історія молодика на прізвисько «Носоріг», який стрімко будує кримінальну кар’єру в перші роки української незалежності.
Задум стрічки про «лихі дев’яності» кримчанин Сенцов мав ще до подій 2014 року, і тоді навіть отримав підтримку від Держкіно. Але анексія Криму та подальше ув’язнення режисера у російській тюрмі відклали роботу над стрічкою на роки.
Головну роль у фільмі виконує непрофесійний актор — Сергій Філімонов, засновник руху «Гонор», колишній керівник «Цивільного корпусу «Азов» у Києві та київського осередку партії «Національний корпус». Цей крок Сенцова викликав питання в українських та європейських журналістів, про це говорили й глядачі в рамках української прем’єри фільму на Київському тижні критики. Втім, на закиди Сенцов відповідав, що фільм не присвячений політичним переконанням Філімонова, а для ролі йому саме такий герой і був потрібен.
2.Я, «Побєда» і Берлін, режисерка Ольга Ряшина
Екранізація автобіографічної повісті музиканта Андрія Кузьменка, відомого як Кузьма Скрябін. За сюжетом, музикант-початківець Кузьма їде до Берліну на старій радянській автівці «Побєда», аби обміняти її у місцевого колекціонера на «Мерседес».
Творці фільму обіцяють пригодницьку комедію, саундтрек з каверів на пісні «Скрябіна» та, як говорить режисерка, «унікальний гумор Андрія Кузьменка». Невідомо, що мається на увазі, але зрозуміло одне: усе, що пов’язано із покійним Кузьменком, має шанси непогано продатися.
3.Мирний-21, режисер Ахтем Сеітаблаєв
Режисер Ахтем Сеітаблаєв повертається до жанру воєнної драми. В основі його нового фільму — реальна історія Луганського прикордонного загону, що сталася навесні 2014 року. Тоді проросійські сепаратисти кілька днів намагалися перетягнути українських прикордонників на свій бік, але безрезультатно. Коли слова закінчилися, в хід пішла зброя. Прикордонники два дні відбивали атаки, а згодом виступили, не зрадивши присяги.
Один зі сценаристів фільму — чинний підполковник Державної прикордонної служби Анатолій Коцюрба.
4.Клондайк, режисерка Марина Ер Горбач
Фільм розповідає про події навколо катастрофи малайзійського Боїнга, збитого у небі над Донбасом. Герої фільму Ірка та Толік живуть у селі Грабове і чекають народження першої дитини. Поки вони вирішують, чи їхати з села через бойові дії, стається катастрофа, і сім’я опиняється у пастці посеред війни.
Прем’єра «Клондайку» відбулася на цьогорічному фестивалі «Санденс» в США. Фільм також увійшов до програми «Панорама» Берлінського кінофестивалю.
5. Кривава нафта, режисера та сценариста Джонні Київського.
“Кривава нафта” – фільм-антологія, який складається з 7 короткометражних новел.
Кожна новела — історія, заснована на реальних подіях, яка висвітлює окремий аспект війни: героїзм Збройних сил України, воєнні злочини російської федерації, трагедію дитини, сім’ю якої вбила росія, тощо.
Окрема увага у фільмі звертається на питання колаборації деяких іноземних політиків та бізнесменів із російським агресором. Багато хто йде на поступки через дешеву російську нафту, криваву нафту.
Одну із головних ролей зіграв актор Тарас Цимбалюк.
Саундрек до фільму “Ой у лузі червона калина” виконала фронтвумен гурту The HARDKISS Юлія Саніна.
6. «День Неостанній». Режисера Євгенія Слупчука
Сюжетна лінія розповідає про страшні наслідки кровопролитної боротьби за державність, незалежність і волю нації.
Це екранізація історії, яких, на жаль, зараз десятки тисяч.
Вже не перший місяць триває війна, з кожним днем все важче емоційно та фізично впоратись з вантажем буденних справ. За сюжетом, сімнадцятирічний Дмитро з мамою з острахом чекають зиму. Але чи це єдина їхня проблема? Чи доля приготувала для них ще випробування?
7.Магда — режисера Дениса Соболєва
Заснована на реальній історії німкені Магди Хоманн, яка закохалась в українського солдата за часів Першої світової війни та приїхала з ним в Україну.
В основі стрічки – повість українця Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна «Любов і муки Магди Хоманн», сюжетна лінія якої розгортається паралельно в декількох періодах і охоплює століття європейської історії. На прикладі долі німецької дівчини Магди Хоманн, яка через кохання зазнала горя, поневірянь і опинилася у таборах ГУЛАГу, показано, як світові війни ламають людські життя.
Владлена Манько