Газета «Запорізька Правда» готується до 100-річного ювілею

Минуло майже 100 років з того часу, як перша газета " Запорізька Правда" потрапила до рук читачів. Дебютний номер "Александровской  мысли" (так раніше називалася газета) був присвячений політичним подіям регіону

Фото: Times.ZP.UA

За часи свого існування газета пережила складні роки революції і Другу світову війну, змінювалася влада, мінялися закони. Але це не завадило редакції газети ретельно працювати над кожним номером, де висвітлювалося якомога більше фактів і подій міста та області. 21 жовтня цього року «Запорізька Правда» відсвяткувала свій 99-й день народження.

У програмі підготовки до 100-річного ювілею  редакція газети розпочала широкомасштабний проект під назвою «На зустріч сторіччю газети». Стартував він вчора, 3 листопада, музичним фестивалем  талантів  у Запорізькому музичному училищі ім. Майбороди. Захід спрямований на розвиток талантів дітей-сиріт, які  перебувають у дитячих будинках. В контексті фестивалю буде визначено 5 переможців, які отримають сертифікати, що даватимуть їм велику перевагу при вступі до музичного училища. Також п’ятірка переможців буде представляти Запорізьку область в Українському домі в Києві і отримає путівки в дитячій табір.

Я вирішила поцікавитися, чи пам’ятають жителі Запоріжжя, в нинішню епоху комп’ютерних технологій, про існування газети «Запорізька правда»? Під час невеликого опитування  виявилося, що сучасна молодь нічого не знає про майже 100-річну газету. Категорія людей старших за 25 років в своїй більшості здобуває інформацію з соціальних мереж і телебачення, тож друкованими виданнями також не цікавиться. Були серед опитаних і ті, хто взагалі не цікавиться новинами і ЗМІ, оскільки там, на їхню думку, майже немає правди. Виявилося, що тільки старше покоління пам’ятає газету «Запорізька правда», адже в свій час вона була одним з небагатьох друкованих засобів масової інформації в Запоріжжі та області.

format_quote12Мені подобалося, як там висвітлювалася інформація. Газета несла нам позитивний настрій. До речі, в мене навіть зберігаються вирізки з газети 1970 рокуКопия format_quote, —  поділилася своїми спогадами про газету 52-річна заводчанка.

format_quoteГазета завжди була змістовною, там були навіть статті з передової. Я її виписувала до 2006 року. Але зараз, на жаль, виписувати газети дорогоКопия format_quote, —  жаліється пенсіонерка Поліна Іванівна.

Зважаючи на актуальність нових медіа-форматів редакція «Запорізької правди» впроваджує нову стратегію розвитку видання — так званий «ком’юніті медіа», дієвий інструмент взаємозв’язку влади і громади на локальному рівні. Як повідомляє в. о. головного редактора газети «Запорізька правда» Наталія Зворигіна: «Відтепер газета розвивається семимильними кроками. У нас оновлюється  сайт і в майбутньому планується створення інтернет-телебачення і радіомовлення». Це стало можливим завдяки тому, що у 2016 році  газета увійшла в п’ятірку регіональних видань зі всієї України, які було обрано у проект ОБСЄ для підтримки реформи державних та комунальних медіа.

Скріншот головної сторінки сайту газети "Запорізька Правда"

Скріншот головної сторінки сайту газети «Запорізька Правда»

Автор: Дар’я ПАСІЧНИК