Георг Мільбрадт у ЗНУ: «Держава має бути на полі арбітром, а не гравцем»

15 вересня у Запорізькому національному університеті пройшла зустріч-лекція з екс-прем'єр-міністром Саксонії, викладачем Дрезденського Технічного університету, експертом GIZ, професором Георгом Мільбрадтом

Фото: Прес-центр ЗНУ

Головною метою візиту професора Мільбрадта до університету стала підтримка реформ у сфері децентралізації в Україні. Пан Георг є експертом німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що належить Федеральному Уряду Німеччини. Одним із пріоритетних напрямів співпраці з Україною, визначених під час минулорічних перемовин українського та німецького урядів, став регіональний розвиток та децентралізація. В контексті цієї програми Георг Мільбрадт прочитав дві лекції на тему децентралізації та ринкової економіки для студентів і викладачів ЗНУ.

Георг Мильбрадт

Фото: Прес-центр ЗНУ

ЗНУ мильбрадт

Фото: Прес-центр ЗНУ

зну економічний факультет

Фото: Прес-центр ЗНУ

Професор детально розказав про алгоритм послідовного розмежування держави та економіки, окреслив проблему впорядкування соціальної ринкової економіки в Україні. Також пан Георг розказав про небезпеки фінансової кризи та надання надмірної свободи банкам і поділився досвідом децентралізації в Німеччині.

У рамках візиту до ЗНУ професор Мільбрадт зустрівся із представниками адміністрації ЗНУ – ректором Миколою Фроловим, першим проректором Олександром Бондарем, проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком. На зустрічі також були присутні начальник відділу з міжнародної роботи ЗНУ Наталія Костенко та менеджер проекту «Консультаційний фонд впровадження реформ» Олена Гордієнко.

img_0020

Фото: Прес-центр ЗНУ

Георг Мильбрадт в ЗНУ

Фото: Прес-центр ЗНУ

ректорат ЗНУ

Фото: Прес-центр ЗНУ

На лекціях Георг Мільбрадт також наголосив на важливості конститутивних регулюючих функцій держави в сфері ринкової економіки, де вона має раціонально розподіляти ресурси та запобігати зловживанню економічною силою тих чи інших структур. Професор підібрав цікаве порівняння діяльності держави на економічному ринку: «Держава має бути на полі арбітром, а не гравцем», — зазначив він.

Автор: Олександра ЛОЗОВ’ЮК

Фото: Прес-центр ЗНУ