Гідний дебют «Дніпра» і продовження чемпіонства «Севільї» — результати фіналу Ліги Європи

Якщо для вболівальників із Іспанії фінали європейських кубків та світових чемпіонатів стали вже буденним явищем, то для українських фанів учорашній фінал став святом. Вже не надто важлива була перемога "Дніпра", як той факт, що команда з України вперше, після перемоги донецького "Шахтаря" у кубку УЄФА 2009 року, пройшла так далеко в одному з найпрестижніших європейських клубних турнірів. Усі розуміли, що зустріч у фіналі з "Севільєю" буде справжнім випробуванням для "Дніпра". Хтось казав, що іспанський клуб заб’є три, а то й більше сухих голів, інші – вірили в перемогу українців.

Матч розпочався доволі жваво, обидві команди відразу почали тиснути одна на одну та створювати гострі моменти. Це було досить незвично для перших хвилин фіналу. І майже відразу Бакка – номінальний форвард «Севільї» – створює перший момент: за межами штрафного майданчика б’є насилу, але опорна нога підводить гравця, результат — м’яч пролітає вище воріт.

До 6 хвилини команди досить агресивно боролися в центрі поля, коли «Дніпро», розпочавши атаку з правого флангу оборони, переводить м’яч на Матеуса, той, трохи підлаштовуючись для пасу, вчасно віддає навісну передачу, яка знаходить голову Ніколи Калініча, і той сильно, з відскоком розстрілює голкіпера ударом головою й забиває свій 4 гол у 15 матчах. Рахунок — 1:0. Важливий м’яч у дебюті зустрічі.

Після голу «Дніпро» трохи «підсів». «Севілья» більше почала тримати м’яч. Майже відразу виникає момент у Банеги — але м’яч вище воріт. Після прострілу з лівого флангу виникає плутанина у штрафній «Дніпра». Знову дуже небезпечний удар, але Чеберячко блокує. Мирон Маркевич досить грамотно вибудував позиційний захист, що було помітно з початку матчу. І хоча український клуб після голу у свої ворота м’ячем майже не володів, гравці «Дніпра» майже не давали вийти на ударні позиції футболістам іспанського клубу.

«Дніпро» повністю віддав ініціативу й вирішив грати на контратаках. Було помітно, що українці намагалися грати за рахунок стандартів і проходів по флангам, особливо по лівому — через Коноплянку. Декілька разів Євген нав’язував боротьбу зліва, трохи зміщувався та «завантажував» м’яч до центру штрафної, але серйозних загострень не відбувалося.

Дуже небезпечний епізод відбувся на 20 хвилині, коли Рейес, змістившись з лівого флангу в стилі Роббена, пробив низом – сильно, прицільно, але лівіше. «Севілья» заробляла кутові. Після однієї з подач на 24 хвилині зустрічі, пішов удар, але Денис Бойко виконав неймовірний сейв, переводячи м’яч знову на кутовий. Повне домінування «Севільї».

Після розіграшу кутового на 27 хвилині – передача в центр штрафної на Бакку, той скидає м’яч на 11-метрову відмітку й, ніби з пенальті, Крихов’ях робить рахунок 1:1.

Активізувався «Дніпро». Майже відразу після голу – небезпечний простріл з правого флангу на дальню стійку, але Коноплянка не встигає замкнути. Після цього епізоду, на 31 хвилині, Рейес відрізав трьох захисників пронизуючим пасом на Бакку, який впевнено обігрує кіпера та забиває свій 6 гол в цій Лізі Європи (не забиваєш ти – забивають тобі). 1:2.

Достатньо нервово та невпевнено, але «Дніпро» відразу пішов в атаку, намагаючись контролювати м’яч на половині поля суперника. Хоча помітна безініціативність – швидкі передачі на партнерів, але пронизуючих та загострюючих передач не відбувалося. На допомогу прийшов Євген Конопляка, який додав швидкості й почав йти в наступ. В своїй традиційній манері обіграв двох на фланзі, змістився до центру поля й, поклавши м’яч під праву ногу, ідеально б’є, але Рико демонструє свою воротарську майстерність – переводить м’яч на кутовий. Декілька разів після цього Коноплянка знов намагався пробити, та його удари блокували.

Небезпечний момент виник у Відаля. Той, прицільно бивши у праву дев’ятку з-за меж штрафної, посилає круглого трохи вище. Денис Бойко не зміг би врятувати. На 43 хвилині «Дніпро» заробив штрафний. Зручна відстань для Ротаня, який і пішов виконувати стандарт. Капітан м’яким, прицільним ударом у стилі Пірло перекинув м’яч через стінку й «поклав» його в сітку воріт. Як-то кажуть, виймай — 2:2.

До перерви обидві команди знизили темп і, після двох доданих арбітром хвилин, пішли до роздягалень.

Другий тайм «Дніпро», під керівництвом Коноплянки, розпочав активно: тримав м’яч, розтягував суперника по флангам. На 54 хвилині Євген різким та хльостким ударом намагався влучити, але пробив вище воріт.

Загалом, до 60 хвилини(крім одного удару Коноплянки) загострень не було ні зі сторони «Дніпра», ні «Севільї». На 61 хвилині Ротань, розіграв штрафний із Коноплянкою, удар в ближній кут – м’яч пішов правіше.

«Севілья» чіплялася за стандарти і, заробивши кутовий, Банега подав до штрафної. Мбіа б’є головою вище. Далі особливих загострень не відбувалося. Севілья намагалася грати за рахунок кутових, що неодноразово приносило неприємності гравцям оборони «Дніпра», але ті грали достатньо грамотно та надійно до 72 хвилини, коли, відіграючи на своєму фланзі, Лео Матос, намагаючись вибити м’яч, запускає його свічкою з лівого флангу оборони до центру штрафної лінії «Дніпра». Там на підхопленні грають гравці «Севільї». Після короткої розпасовки, Вітоло віддає врозріз передачу на колумбійського форварда, який точно в кут посилає сфер — 2:3.

Починаючи з цього моменту «Дніпро» почав «нервово поспішати», що призводило до помилок. Однією з таких помилок став удар нападника «Севільї», який йшов прицільно у верхній кут воріт, але Бойко біцепсом (!) рятує «Дніпро» від четвертого голу. Трохи згодом, Бакка знову б’є. Цього разу головою – правіше воріт.

Команда Мирона Маркевича почала грати через лідера. Коноплянка в’язав на себе гравців на своєму лівому фланзі. Після одного з таких проходів, технічним пасом шведою Євген створює момент для Матеуса, який б’є не точно.

Севілья дуже вдало «сушила» гру, «Дніпро» ж з відчуттям того, що не встигає, помилявся. Боротьба у центрі поля призвела до зіткнення між гравцем іспанської команди та Матеусом. Після цього епізоду, гравець «Дніпра» покликав до себе співклубника та різко впав на газон. Лікарі відреагували блискавично. Матеуса, який, здавалося, був без свідомості, винесли на носилках за межі поля. Замін у Маркевича більше не було, тож «Дніпро» грав вдесятьох.

Дніпропетровська команда понеслася вперед. Знову тягнув на себе лідер команди – Коноплянка. «Дніпро» заробив три кутових, але вони не призвели до загострення. Потім була подача Ротаня, який після стандарту був першим на підборі. Удару не відбулося.

«Севілья» теж не збиралася відсиджуватися. Розуміючи, певно, що краща оборона – атака, на 92+ хвилині гравець іспанської команди б’є по воротах Дениса Бойко. М’яч пішов вище.

Коноплянка, не здаючись, йшов в обіграш. Це він робив досить успішно, адже і цього разу пішла передача у штрафну на загострення, але нікого не було на замиканні.

Сльози Бакки (безперечно, героя цього матчу) й друга поспіль перемога «Севільї» у Лізі Європи.

«Дніпро» продемонстрував, що може претендувати не тільки на яскраву гру, а й на Європейські кубки. Маючи всі шанси, щоб стати переможцем, «Дніпру» не вистачило майстерності й класу. Як би там не було, гра видалась динамічна та нервова. Українські клуби знову довели, що можуть бути реальною проблемою для своїх європейських протеже. Севілья ж показала впевнену, хоча місцями не дуже стабільну гру. За допомогою цілеспрямованості в атаці «Севілья» забила 3 голи, що й стало вирішальним фактором фіналу.

Фото: Reuters, AFP, football.ua

Денис Красніков