Гінеколог Тетяна Царук: «Контрацепція дозволяє жити спокійно»

Студенти ЗНУ університету 4 травня побували  в Центрі студентського самоврядування гуртожитку №4 ЗНТУ, де пройшла лекція від журналу «Тобі» про контрацепцію

ЇЇ провела досвідчений гінеколог — Тетяна Олександрівна Царук. Вона розповіла багато цікавих фактів про вагітність. Виявилося, що за статистикою за рік вагітніє  близько 14 мільйонів дівчат-підлітків. З них 60% йдуть на аборт. В Україні кожного року  робиться до 4 мільйонів абортів. За останні 10 років кількість небажаного зародження плоду виросла у декілька разів.

Уже на 7-му тижні вагітності за допомогою УЗД можна почути як б’ється серце дитини. Взагалі аборт має колосальний вплив на дівчину: часто пацієнтки потім страждають безплідністю, є вірогідність занести інфекцію, а в 90% випадків залишається психологічна травма.

На сьогоднішній день існує багато способів контрацепції. Найвідоміший з них – презервативи. Саме вони на 98% захищають від вагітності, і на 100% — від захворювань, що передаються статевим шляхом. Після лекції студенти поспілкувалися з лікарем «тет -а –тет» та поставили  питання, які найбільше їх цікавили.

Подібний захід проводиться не в перше і його планують організовувати кожен рік. Подібні лекції також проводяться у школах, університетах, центрах молоді та охорони здоров’я.

Ярослава ЗАДОРОЖНЯ