Говорити українською – легко!

Під час війни все більше українців вирішили остаточно перейти на державну мову або хоча б покращити знання з неї. Тож пропоную декілька порад, як вільно заговорити українською.

Фото: Волинь-нова

Найперше, що ви маєте зробити, – визначитися з метою вивчення. У вас повинна бути переконлива мотивація. Важливо також оточити себе українським контентом:

  • переглядайте фільми українською, ютуб-канали;
  • слухайте українську музику, подкасти;
  • слідкуйте за українськомовними блогерами;
  • намагайтеся якомога більше читати українською: книжки, новини, журнали, рекламу на вулиці тощо;
  • якщо ви активний користувач соцмереж, почніть писати дописи або викладати відео українською, щоб подолати мовний бар’єр;
  • налаштуйте ваш телефон та інші гаджети на українську, змініть мову в додатках, якими користуєтеся найчастіше.

Також можна користуватися різноманітними застосунками з вивчення мови. Одним з таких є мобільний додаток «Р.І.Д.», в якому публікують «слова дня» з ілюстраціями й поясненнями їхнього значення, приклади використання слів у літературі та індивідуальний словник опрацьованих лексем.

І наостанок, пропоную невеличку добірку літератури, яка допоможе вам покращити вашу українську:

  1. Обидві частини книги «100 експрес-уроків української» від Олександра Авраменка. Це кишеньковий самовчитель, в якому стисло і просто пояснюються складні моменти слововживання і побудови фраз.
  2. «Антисуржик. Вчимося ввічливо поводитись і правильно говорити» від Олександри Сербенської. Книга про загальні правила вжитку слів, культуру мовлення, правильне написання. Також в ній є словник найбільш типових помилок і переклад найбільш вживаних фраз із російської на українську.
  3. «А як кажуть у Вас? Словник мовного розмаїття» від Тараса Берези. Ця книга допоможе вам осягнути палітру рідного слова і покращить ваш словниковий запас.

Вивчайте українську мову, розмовляйте нею, досліджуйте її. І найголовніше – не бійтеся помилок!

 

Дарина Рибка