Хортиця — історія козацтва, багатовікові дерева та атмосфера давнини

Кожне місто по своєму прекрасне та індивідуальне. Багато людей є патріотами своєї держави та свого міста. І мабуть в кожного з нас є своє улюблене місце в рідному містечку

Моє рідне місто – Запоріжжя, яке раніше носило назву Олександрівськ. Саме тут я народилась і виросла. Це місто було засноване на головній водно-транспортній магістралі річці — Дніпро. Наше місто можна поправу назвати туристичним, адже вже не перший рік воно приваблює туристів. Саме в Запоріжжі пролягає найдовший проспект в Європі – проспект Соборний, раніше проспект Леніна. У нас можна побачити чималу кількість визначних місць та історичних пам’яток. Перлиною Запоріжжя вважається острів Хортиця. Саме він і є моєїм улюбленим місцем в Запоріжжі.

Острів Хортиця – це не просто величезний за своїми мірками острів про який говориться в історії України, але й унікальний природно-історичний комплекс. Чому унікальний? Недарма в 2007 році Хортицю було офіційно визнано одним із «Семи див України».

Природа цього острова дуже багата та мабуть кожного здивує своєю красою. Адже складається відчуття, що острів увібрав у себе усю українську красу. Степи, луги, дубові та хвойні ліси, скелі та пороги – все це ти можеш зустріти на дивовижному острові. Мабуть, саме ця краса надихнула до створення всім відомих рядків «Реве та стогне Дніпр широкий», автором яких є великий Кобзар – Тарас Григорович Шевченко.

we.org.ua

Найбільш цікавою Хортиця виступає з історичної точки зору, адже історія її виникнення розпочалась в далекому минулому і овіяна різними легендами. Вони відомі ще з давніх-давен, а особливо добре їх знають корінні запорожці. Саме цей острів славиться історіями, які відбувалися на ньому, козаками та їх героїчними подвигами… Хортицю я вважаю перлиною Запоріжжя, бо це найісторичніша частина нашого міста. Тут було знайдено велику кількість речей з часів походів Олександра Македонського та інших великих полководців. На території острова засновано історичний музей, де відображається вся культура Хортиці. Відвідавши цей музей, кожен зможе ознайомитись з детальною історією нашого міста та подій які відбувались на острові. На території музею можна побачити багато цікавих речей: різноманітних предметів побуту, зброю, стародавні монети, залишки автентичних укріплень, кістки давно вимерлих тварин і т.д.

А ще одним найзначущим фактом є те, що на Хортиці розташована Запорізька Січ. Це — історико-культурний комплекс музею українського козацтва, в якому відображено життя та побут запорозьких козаків. Гармати, курені та багато чого іншого ти зустрінеш саме тут. Також на Запорізькій Січі розташований храм Пресвятої Богородиці, в який, судячи з історії, козаки приходили помолитися перед своїми бойовими походами. Таким чином вони вірили, що Богородиця захистить іх у скрутну хвилину під час бою проти ворога.

www.discoverukraine.com.ua

Окрім цього, на Хортиці можна відвідати кінний театр «Запорозькі козаки». Тут можна побачити вправні бої козаків на шаблях, їх ремесла та багато чого іншого. Можна не тільки побачити справжніх козаків, але й поспілкуватись та сфотографуватись із ними. На території Хортиці є кафе, в якому можна ситно та смачно поласувати українськими стравами. Туристи зможуть придбати сувеніри, які в подальшому навіють приємні спогади їх власнику про наше місто. Вздовж усього туристичного маршруту Хортицею пролягають файні вказівні знаки, які щоразу викликають на обличчі невимушену усмішку.

Не слід забувати і про рослинність острова Хортиця. Саме тут поціновувачі природи зможуть віднайти велику кількість рослин, занесених до Червоної книги України. Тут стоять багатовікові дерева: столітня груша, татарський клен, старовинні дуби і багато інших різновидів місцевої флори.

ukrainetrek.com

Як ви вже зрозуміли, сьогодні острів Хортиця – це, свого роду, природно-історичний заповідник, який можна відвідати в будь-який зручний для себе час. Я вважаю, що острів Хортиця, безумовно, є найпрекраснішою точкою нашого міста Запоріжжя. Кожен турист, який приїздить до нашого міста, першочегово прагне побувати на Хортиці, відчути всю цю неймовірну атмосферу давніх часів та пізнати справжню історію міста Запоріжжя. Козаки – наші пращури, були вільними людьми і справжніми патріотами свого міста. Я пишаюсь тим, що живу в такому прекрасному місті. Адже як і наші пращури, намагаюсь дотримуватись усіх місцевих звичаїв та традицій, щодня робити щось таке, що зможе принести користь не тільки мені, але й оточуючим. Звичайно, кожне місто по-своєму привабливе, але мене більше вабить вільний дух мого рідного міста: міста, в якому я народилась і живу, міста – Запоріжжя. Напевно доречними будуть слова Василя Симоненка з вірша «Лебеді материнства»: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину!»

Алла ЯРЕМЕНКО