«Хортицькі дзвони» визначать кращих поетів і піснярів цього року

Відбір конкурсантів на щорічний конкурс стартував  9 березня. Вже надійшло понад 20 заявок. Представлені доробки поетів початківців  з 10 областей України

До дня народження Марини Брацило,  2 грудня,  у Запорізькому національному університеті відбудеться презентація і нагородження призами переможців. Голова журі конкурсу «Хортицькі дзвони» у номінації поезія – поет Іван Андрусяк, у номінації авторська пісня – бард Віктор Нестерук. За результатами конкурсу видається альманах, у якому друкують по одному віршу учасників і по декілька віршів переможців. Доробки приймаються до 15 жовтня.

Конкурс був заснований  2013 року і відбувається щорічно на вшанування пам’яті Марини Брацило – української поетеси. Конкурс має назву «Хортицькі дзвони», бо так називалася перша  поетична збірка Марини. Завідувач кафедри українознавства ЗНУ Ольга Стадніченко тепло згадує Марину: «Вона була такою собі зірочкую, яка акумулювала коло себе творчу молодь Запорізького краю і коли вона поїхала жити до Києва, певною мірою Запоріжжя втратило, вже на той час, відому поетесу».

Марина Брацило навчалася на філологічному факультеті у ЗНУ, та закінчила його з відзнакою. У віці 19 років стала членом Національної спілки письменників України. Вона активно займалася пошуком творчої молоді, була серед організаторів фестивалю «Молоде вино», також випустила 6 поетичних збірок. У 2013 році трагічно загинула. На вшанування її пам’яті творча громадськість Запорізького краю виступила з ініціативною заснування такого конкурсу.

 

Троценко Наталія