Хто у майбутньому буде приносити капці та що таке макаронні домагання: в огляді за тиждень

Наука невпинно йде вперед та з кожним днем науковці розповідають про свої інноваційні відкриття. Так, з 17 по 24 жовтня світ став свідком багатьох наукових звершень. А що саме відкрили вчені із Швейцарії, Китаю, Голландії та Великої Британії далі у огляді

google.com

19 жовтня інформаційна агенція «Уніан» повідомила, що інженери з Китаю розробили собаку-робота, керування яким здійснюється через WI-FI. Робот отримав назву Лайка-Гоу. Це ім’я вибрали не просто так, адже саме так називалась порода собаки, яка вперше відправилась у космос. Завдяки незвичайному підходу до винаходу китайським інженерам вдалось зробити так, щоб собака не кусав, не лаяв та не гриз побутові предмети. Про користь залізного пса винахідники мовчать, але на відео-презентації видно, що самі інженери використовували робота для доставки на його спині предметів, а також як тягач. Зовні собаку винахід нагадує мало, важить близько 20 кг. А ціна, на відміну від собаки-робота, дійсно кусається — він коштує близько 30000 доларів.

Пристрій, який допоможе молодим мамам заколисувати немовля, презентували 23 жовтня в Лондоні, повідомляє ТСН. Для створення цього пристрою одного з команди винахідників надихнула власна дитина, яка є дуже неспокійною та сама не засинає. Винахід ззовні схожий на іграшкову міні-ракету, яка кріпиться до дитячого ліжка або візочка. Автори розробки зазначили, що рівень вібрації винаходу невисокий і запевняють, що дитині пристрій не нашкодить. Це чудо-техніки допоможе батькам відпочити або зайнятися своїми справами у той час.

А ось людей зі слабкими нервами наступний пристрій дуже потішити, адже японська компанія Nissin нещодавно розробила «розумну» виделку для тих, хто не може їсти тихо, повідомляє «Сьогодні». Гаджет розпізнає плямкаючі звуки і заглушає їх обраною вами мелодією на смартфоні. Потрібно зазначити, що в Японії існує спеціальний термін для визначення людей, які шумно поїдають паличками локшину – «макаронне домагання». Вартість пристрою, що має вирішити проблему плямкання та чавкання, становить 120 доларів. Презентацію розумної виделки планували провести тільки через 3 роки, але винахідників так захопила ця ідея, що в продаж вже надійшла партія в 5000 виделок.

Більша частина людства страждає на алергію, але мало хто з них знає через що виникає така реакція, тому винахід Швейцарців точно стане в нагоді. Як повідомляє ВВС, вчені з Швейцарського інституту технологій в Лозанні винайшли апарат abioSCOPE. На створення якого у них пішло 7 років. Дослідники говорять, що це найшвидший тест на алергії в світі. Для його роботи достатньо однієї краплі крові, яку й аналізує пристрій. Також вчені розробили спеціальну ємність для його використання, в тому числі й одноразові капсули, в які береться для аналізу кров. Перші результати з’являються на екрані вже через 5 хвилин після початку тестування. Поки що abioSСOPE може працювати тільки з алергією на собак і котів, траву і пилок рослин. Та вчені обіцяють додати й інші види алергії.

Та найвизначнішою подією цього тижня стале відкриття першого у світі мосту (Голандія, м. Гемерт), надрукованому на 3D-принтері, повідомляє «Європейська правда». Робота над мостом, створеним з близько 800 шарів матеріалів, тривала 3 місяці. Конструкція довжиною до 8 метрів з’єднує два береги над невеликим струмком, підійде і для прогулянок пішки, і для велосипедистів. Дослідники запевняють, що вже в 2019 році одна з компаній планує відкрити надрукований міст зі сталі через канал в Амстердамі. А нам тільки залишається чекати результатів.

З 17 по 24 жовтня світ вражали не тільки політичними конфліктами, терактами та мистецькими заходами, але й багатьма науковими винаходами. Здається, що вже скоро все наше життя буде пов’язано з машинами, так роботи собаки будуть приносити капці, колиску колихати роботи, а їсти ми будемо лише розумними гаджетами, але добре чи погано це? Вирішувати кожному самостійно.

Ілона ДАВИДЕНКОВА