Хулналістика Майкла Щура

Екстравагантний молодик с дивними вусами та сучасними окулярами, у неординарному, ніби дідусевому, картатому піджаку під вишиванку – таким я вперше побачила Майкла Щура. Незважаючи на таку дивакувату зовнішність, поєднану з не менш чудернацької поведінкою, він притягує увагу глядачів з першої секунди ефіру

Майкл Щур Фото: 1tv.com.ua

Майкл Щур є комедійним персонажем, створений українським тележурналістом Романом Вінтонівим. Трохи з життєпису авторського гумористичного образу:

Майкл Щур народився і виріс у Канаді, має українське коріння (його бабуся та дідусь родом з Івано-Франківщини). За легендою Майкл Щур є кореспондент каналу «УТ-Торонто» української діаспори Канады. Спочатку вів щотижневик «Чим живеш, Україно?», далі почав випускати файні новини «Але є одне “але” з Майклом Щуром», напередодні Президентських виборів 2014 року випустив програми «Вйо до Трону!». А восени того ж року він сенсаційно «увірвався» в ефір «Першого національного» з авторським інформаційно-аналітичним тижневиком «Утеодин з Майклом Щуром».

Його унікальний журналістський стиль (який він називає хулналістикою, від поєднання слів «журналістика» та «хуліганство») упізнається поміж тисячі матеріалів. Фірмовий «стьоб» Майкла – це органічний синтез і тонкого політичного гумору, і сатиричного висміювання, і єхидного висміювання різних новин та подій. Об’єктом безжальної критики Майкла Щура може стати будь-хто або будь-що: політики, співаки, новини, події… Під пильне око (або точніше: під пильні окуляри) журналіста потрапляють і гострі соціальні проблеми суспільства. Але він говорить про них не у негативному ключі, Щур дивиться на них крізь призму іронії та самоіронії.

Дехто закидає Майклові, що у час війни, важкої економічної кризи в країні не варто вдаватися до гумору, але він сам каже, що мета його програми та інтерв’ю не веселити та розважати, а лише розповісти про реальність так, як він її бачить.

Майклові дозволено те, про що деякі журналісти навіть у думках бояться уявити: «стьобати» і «тролити» політиків. Він не лише цього не боїться, він це робить так легко і майстерно, що хочеться аплодувати йому стоячи. Популярність Щура саме у тому, що він виражає думки та обурення більшості українців. Своїми питаннями він влучає у саму ціль, «у яблучко»: наболіле, найважливіше, найобговорюваніше, найсатиричніше – лише у Майкла! Його програма уособлює всю реакцію українського соціуму на весь абсурд українського політичного життя.

Можна по-різному ставитися до Майкла Щура та його манери оповіді: вважати його дурником, поганим журналістом або генієм, незмінне одне: його люблять тисячі глядачів та чекають повернення на екрани.

Автор: Таїсія Зозуль