Ідеш на літні канікули? Не забудь привітати зі святами!

Під час активного перебування в університеті постійно знаєш про якісь святкові дати, або студрада нагадає або ж сам береш участь у концертах та привітаннях. Проте, закінчивши з іспитами та зі спокійною душею пішовши на літні канікули зовсім забуваєш про інші свята. Тож, нагадаємо вам декілька дат літнього сезону, аби ви лишалися у курсі подій!

1 червня — Міжнародний день захисту дітей

«Міжнародний день захисту дітей»— святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.


фото2

6 червня — День журналіста в Україні

День журналіста — щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні. Свято встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з’їзду редакторів газет і журналів. Датою святкування визначено 6 червня — день прийняття 6 червня 1992 року Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.


16 червня — День медичного працівника

День медичного працівника — професійне свято працівників галузі охорони здоров’я України. Відзначається щорічно у третю неділю червня. У СРСР свято лікарів, медсестер, лаборантів і санітарів щорічно відмічалося на основі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові й пам’ятні дні» також у третю неділю червня. Свято встановлене в Україні «…на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров’я України…» згідно з Указом Президента України «Про День медичного працівника» 1994 року.


28 червня — День Конституції України

День Конституції України — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року. У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.


tumblr.com

tumblr.com

30 червня — День молоді України

День молоді відзначається щорічно в останню неділю червня відповідно до Указу Президента України від 22 червня 1994 року «Про День молоді». Свято встановлене «на підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України».


7 липня — День Івана Купала

Свято Купала — традиційне східнослов’янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Народна пам’ять зберегла купальську обрядовість та пісні, які, як гаївки та колядки, належать до найдавніших часів, до первісних поезій та ритуалів на честь життєподателя – Сонця. Звичайно, багато чого було втрачено за останнє століття, коли йшла відверта боротьба з національними традиціями і народними обрядами. 


14 серпня — Перший Спас – Маковій

14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковея, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «Спасівка» — піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак. У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді. За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».


прапор_

23 серпня — День Державного прапора України

День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.


24 серпня — День Незалежності України

День Незалежності України (вірніше за значенням — День Відновлення Незалежності України) — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді. 

Валерія ЛЄНЬОВА