Єгипет в Запоріжжі:виставка Люсі Іванової

В арт-галереї "Бараннік" проходить виставка картин київської художниці Люсі Іванової під назвою "MacToob". Це іронічне поєднання двох понять, які намагаються охарактеризувати сучасний Єгипет сповнений протиріч і контрастів

В морозний вечір глядачів арт-галереї «Бараннік»  зігрівали полотна, на яких були зображені пекельні пустелі та самотні люди посеред них, морські хвилі, височезні піраміди та рослинні оази. До зображень навіть були додані елементи готельних рушників.

«Мактуб» — говорять арабські жінки, коли мають на увазі «накреслене Аллахом». Це ісламське фаталістичне визначення з Корану, яке можна перекласти як «Доля». Мене надихнула поїздка до Єгипту. Я була там недовго і мене все дуже вразило. Робила замальовки, фотографувала, надихалася фактурами та тим що бачила.  Серію писала півроку», — говорить художниця Люся Іванова. 

Організатор заходу Наталія Лобач каже, що виставка під назвою «Мактуб» змісила її подивитись на світ іншими очима та вразила своєю грандіозністю.

«Це дуже потужна виставка, як на мене. І це таке прекрасне співвідношення навичок і вмінь, і взагалі школи такої традиційної, традиційного живопису. І при цьому абсолютно нового відчуття світу. Тобто це нові форми, це нові дуже сміливі фарби, це такі дуже щирі відчуття простору. І в цьому сенсі це все абсолютно сучасне мистецтво», — говорить Наталія Лобач.

Гості виставки теж були задоволені. Художник Віталій Гончаренко не зміг не помітити теплоту цих картин, особливо такого холодного зимового вечора.  «У картин дуже приємна енергетика, від них іде тепло, вони всі позитивні», — говорить  Віталій Гончаренко.

Виставка триватиме до 14 січня. Вхід вільний.

Антон Рудак