Ігри, які принесуть красу і новий досвід

Дивились кіно? Були в галереї? У вас є улюблений музичний виконавець? А яку книжку ви ще не дочитали, але обов’язково до неї повернетесь? А чи грали ви в ігри. А що як я скажу, що між цими речами є дещо спільне – це все види мистецтва, їх, звісно, набагато більше, перелічувати все буде довго, але ми ще повернемось до цього.

Чому відеоігри це також мистецтво? Їх можна вважать мистецтвом з кількох причин. В першу чергу це естетика. Візуальна складова є невід’ємною і важливою частиною в формуванні унікального досвіду гравця. В це вкладається величезна кількість часу та грошей, якщо ми говоримо про великі студії. Розробники прагнуть зробити свою гру приємну оку з різних причин: щоб привернути увагу потенційних покупців, щоб створити свій унікальний світ або щоб відтворити реалії, в яких живемо ми з вами.

І щоб створити гарне оточення задіюють образотворчі види мистецтва: від дизайну середовища, архітектури до дизайну костюмів для діючих персонажів і інтер’єру.

Другою складовою, яку я хочу відмітити – є музика і загалом звуковий дизайн. Саме він додає глибини тим самим унікальним світам і створює потрібну атмосферу. Якщо звуковий та візуальний дизайн зроблені якісно, це допоможе гравцеві зануритись в третю важливу складову – сюжет. Вони бувають абсолютно різними, як із складною мораллю, так і розслаблюючими та надихаючими на якісь дії.

Також з цим відеоігри дають унікальний досвід кожному з гравців прожити свою історію залежно від власного вибору, асоціюючи себе з головним персонажем гри. Окремо хочу виділити горор ігри – жанр в якому асоціація себе з головним героєм і вид від першої особи дають незабутні враження. Гравець повністю занурюється в жахаючу атмосферу. І тому такий досвід є набагато страшнішим за перегляд фільмів жахів, де у людини немає контролю над ситуацією і асоціація себе з героями відчувається не настільки сильно.

Від From Software з любов’ю

 «Відеогра від студії From Software 2019 року виходу, яка дає можливість отримати унікальний досвід, але вона вам його не подарує, за кожну перемогу доведеться боротись, і точно не кожен зможе протистояти всім викликам, що вам буде кинуто в процесі.  Sekiro: Shadows Die Twice – це екшн гра, в якій вам потрібно пройти складний шлях шінобі, вступати в битву з десятками унікальних ворогів, розкрити таємницю безсмертних створінь та опинитись у центрі боротьби за владу над провінцією.

Звуковий дизайн та візуальна складова є неймовірними, вони переносять вас в Японію періоду Сенгоку.

Але, безумовно, ігролад є найсильнішою стороною цієї відеогри. Вона дає вам можливість відчути себе головним героєм дінамічного аніме, де битви відбуваються швидко і найменша помилка вирішує результат поєдинку. Гра дає вам «інструмент», і змушує навчитись працювати з ним. У тих, у кого не вийшло, шлях в грі закінчується на зустрічі з першим босом. Але ті, хто відточили свою реакцію, та стали майстром цього «інструменту» стануть свідками елегантних танців зі смертю, зі своєю кульмінацією та яскравим фіналом.

Інша гра від From Software, Elden Ring, що є духовним нащадком серії ігор Dark Souls, пропонує гравцям канонічний досвід, але тепер у відкритому світі. В цій грі ви – несмертна істота, яка ладна здолати будь-яку перешкоду на своєму шляху. На це, звісно, може знадобитись деякий час. Безліч унікальних босів, кожен з яких ладен створити вам проблем на години, а іноді навіть і на десятки годин. Але разом з проблемами приходить досвід, а з ним і спогади. Гра також має декілька кінцівок, що залежать від ваших дій.

Найбільш вражаючим в цій грі є дизайн середовища та персонажів. Помпезні готичні замки та гігантські боси можуть змусити гравця почуватись малим та самотнім. Відкритий світ також дуже впливає на це.

Як студія з 20 чоловік або ж одна людина можуть створити досвід для сотень тисяч людей

Коли ми говоримо про красиві ігри то переважно маємо на увазі ігри від великих студій, які мають не аби який досвід на цьому поприщі. Але також існують ігри від маленьких студій, або взагалі від одного розробника

Sally Face — це гра створена Стівом Гебрі самотужки. Через це гра виходила поступово. Тобто, всього є 5 епізодів. Перший епізод: «Дивні сусіди» вийшов в 2016 році, другий: «Нещастя» в 2017, третій: «Ковбасний(болонський) інцидент» в 2018, четвертий: «Суд» в 2019. Так рік за роком гра завойовувала серця нових шанувальників та підігрівала інтерес до того чим же вся ця історія завершиться. Вся гра виконана в оригінальній авторській стилістиці, в останньому ж епізоді «Спогади та мрії» творець Стів Гебрі вирішив проекспериментувати зі стилями та інтегрував подібні зміни в сюжет.

Hades — це roguelike гра, розроблена інді студією Supergiant Games. Цю гру впізнають і люблять за оригінальний візуальний стиль. Якщо  Sekiro можна порівняти з аніме, то цю гру можна порівняти з мультфільмом або ж коміксом. Тобто свою естетичну функцію візуал гри виконує на всі сто відсотків.

По сюжету головний герой Загрей, за якого ми граємо, хоче віднайти свою матір. І для цього потрібно пройти пекло, але не переймайтесь, кожен рівень має свій неповторний дизайн та антураж і на при кінці кожного вас чекає бос.

Не менше задоволення в цій грі приносять діалоги з підземними мешканцями, які прагнуть вам допомогти, або навпаки, не випустити звідси.

Загалом, гра сподобалась людям настільки, що зараз розробляється друга частина. Остаточної дати виходу немає, але є трейлер.

Пісочниці як інструмент мистецтва

Відео ігри можуть як самі по собі бути видом мистецтва, так і бути знаряддям у ваших руках. Деякі ігри дають можливість гравцям розкрити свій творчий потенціал, дають засоби для створення всього того, чого гравець захоче сам. Це той вид ігор, в яких можливості обмежуються лише вашою фантазією та потужністю вашого ПК. Зараз ми розглянемо, знову, лише дві з них.

«The Sims 4» гра від великої студії Electronic Arts. Як можна зрозуміти з назви – це четверта гра серії  The Sims, але саме в останній розробники зробили більший акцент на будівництві, порівняно з попередніми частинами. Деякі фанати вважають, що через це постраждав ігролад. Але це вже тема для окремої статті. Зараз я хочу більше уваги приділити саме будівництву в грі. Якщо ви хотіли спробувати себе в архітектурі, то тут є де розгулятись.

Взагалі будівництво це лише половина можливостей.

Ви можете створити вашого унікального персонажа, вибрати його характер, звички і відігравати власні історії. І якщо в інших іграх сюжет придумали, за вас, то в цій грі ви головний сценарист.

Нижче наведені приклади архітектурних робіт гравців.

Автор @heurebleuenuit
Авторка Ruby Red
Автор plumbobkingdom

Minecraft — відеогра від інді студії Mojang 2011 року. Ця гра надає своїм гравцям величезну свободу творчості.

Основним атрибутом Minecraft є будівництво. Будувати можна все. Від невеликих хат до неймовірно великих міст, або зробити копії реальних будівель та міст, що деякі гравці і роблять.

Через те, що в грі відкритий світ з різними видами місцевості ви вільні обирати де хочете розмістити вашу будівлю. Навіть сам світ ви можете перероблювати на ваш смак: будувати гори, печери в цих горах, вирощувати ліси або викопувати озера.

Не мало важливими в цій грі є механізми. Це різноманітні пристрої які гравці можуть створювати за допомогою ресурсів у грі. Ці механізми дозволяють автоматизувати різні процеси, побудувати складні системи та створити різноманітні винаходи.

Тож творчий потенціал цієї гри обмежується лише вашою уявою.

Автор GraySun