Ілона Наникіна: «Страх публічних виступів є другим після страху смерті»
Ілона Наникіна – тренер з ораторської майстерності, в минулому журналіст і режисер, поділилася зі студентами Запорізького національного університету секретами успішного виступу перед аудиторією
Я, як людина, яка за своє життя відвідала безліч тренінгів, очікувала від цього заходу сірого, буденного, монотонного спілкування та, можливо, якихось настанов для подальшого саморозвитку. Тоді я ще не розуміла, наскільки глобально я помилялася щодо цієї людини.
З першої і до останньої секунди, вона буквально тримала всю аудиторію в своїх руках. Знаєте, найбільше мою увагу привернули декілька фраз стосовно страху публічних виступів. Ось що каже Ілона: «Страх публічних виступів є другим після смерті. І немає людини, яка не боїться. Спочатку ми боїмося того, що не відбулося з нами, вигадуємо собі те, чого немає. А потім або звикаємо до страху, або живемо разом з ним. Потрібно обрати вірну позицію для себе: ти або собака, яка постійно боїться, або людина яка робить помилки аналізує їх і працює над собою далі».
Це було своєрідною порцією мотивації для мене, і після цих слів я мала шалене бажання працювати і фіксувати кожне сказане слово. Що далі тим більш захопливою ставала подорож у світ риторики. Всі охочі мали безліч можливостей поліпшити свої навички на практиці, та дізнатися над якими недоліками варто попрацювати. Звісно відбувалося безліч кумедних ситуацій, коли не всім вдавалося виступити вдало і саме тому, ми намагалися виділили основні бар’єри комунікацій: різний рівень інтелекту, зовнішній вигляд, тембр голосу, дикція, стереотипи, соціальні чинники, проте всі ці киритерії ніщо порівняно з головним. По-перше, за словами Ілони Наникіної, «вам має бути цікаво, ви маєте розповідати про щось, що змушує вас горіти тим, що ви намагаєтеся донести до інших», по-друге, «якщо ви не любите людей, то їм буде з вами нудно», — зазначає Ілона.
Саме в цей день я зрозуміла, що лише тоді, коли ти є собою, ти зможеш чогось досягти. Те, що думають інші — неважливо взагалі. Неважливо, про що ти кажеш, головне — зацікавити інших, бути креативним у своїх думках, а як виявилось — їх також можна «тренувати » завдяки іграм, на які ми зазвичай не звертаємо уваги. Це пояснення простих предметів у своєму розумінні, наприклад є слово «луна» — і вам потрібно витягти із свого мозку найбільш креативні асоціації з цим словом. Спершу буде важкувато, а коли всі банальні варіанти закінчуються — мозок починає думати і видає дивовижні речі.
Отже, я не лише отримала нові знання і безліч цікавих знайомств — а й гарно провела час, який, до речі, промайнув непомітно. Закінчивши тренінг, Ілона дала нам останню настанову : «Для того, щоб оволодіти словом, потрібно щодня з ним зустрічатися».
Автор: Анна МАНЬКОВСЬКА