Інтернет-безпека: 5 порад, як не опинитися у «віртуальній пастці»

У сучасному світі важко знайти людину, яка б не користувалася мережею Інтернет

Доказом цього є дослідження агентства We Are Social і сервісу Hootsuite. Згідно з їх даними на 2019 рік, з понад 7 мільярдів жителів світу аудиторія Інтернету налічує 4,39 мільярдів користувачів, що становить більшу частину населення Землі.

FB_IMG_15566445133918549

FB_IMG_15566445180003224

Цікаво те, що середнє перебування людини в онлайн-режимі – 6 годин 42 хвилини щодня. Ми не помічаємо цього, але не тільки сон займає велику частину доби, а й, як стало зрозуміло, ще й Інтернет.

Користування глобальною мережею всіх мереж має і плюси, і недоліки. На жаль, про останнє люди часто дізнаються лише тоді, коли вже опинилися в халепі. Саме тому до вашої уваги 5 порад щодо безпечного перебування в Інтернеті.

«Вихід» з проблем

Соціальні мережі сьогодні займають величезну частину нашого часу. Але мати акаунт на якомусь сайті – це не тільки зручне спілкування і широкий доступ до будь-якої інформації. Авжеж є і зворотна сторона. Наприклад, ось тривожний факт про всім відомий Facebook. За спостереженнями Business Insider, Facebook відстежує вашу онлайн-активність навіть тоді, коли ви закриваєте вкладку зі своєю сторінкою. Це відбувається за тих умов, якщо забуваєте натиснути на віконце «Вихід». Саме коли ви випадково залишаєтеся авторизованими у Facebook, і починаєте переглядати у цей час інші сайти з функцією «вподобати», хакери можуть відстежувати та обробляти дані про вашу діяльність. І це не все! Ваша інтернет-активність може відслідковуватися на різних сайтах, бо на вашу сторінку Facebook можна увійти з будь-якого пристрою, що має доступ до Інтернету.

FB_IMG_15566445055982959

Такі Інтернет-корпорації, як Facebook, Amazon і Google отримують величезні доходи від реклами та інформації про нас, яку вони відстежують. Тому ми в одну мить ризикуємо встратити особистий простор і постраждати від власної інформації, яку можуть використати проти нас самих. Тож ніколи не забувайте натиснути на віконце «Вихід» для своєї ж безпеки!

Обережно: безкоштовні Wi-Fi мережі!

Знайшовши відкритий доступ Wi-Fi, не поспішайте приєднуватися! Справа в тому, що безкоштовні точки Інтернету не мають шифрування, а це означає лише одне — будь-хто може без проблем захопити інформацію, яку ви надсилаєте у повідомленнях онлайн – паролі, рахунки у банках, адреси та електронні листування.

Використовуйте надійні паролі

Не без підстав під час реєстрації пароля виникає віконце «легкий», «середній» або «надійний». Це один з головних етапів, який забезпечує конфіденційність ваших особистих даних! У виборі пароля проявляйте творчі здібності та стратегічність. Найбільш безпечна комбінація передбачає використання великих і малих літер, цифр і допустимих символів. Легко запам’ятати, наприклад, ті рядки, що складаються з назви улюбленого фільму з додаванням року його прем’єри.
Важливо: для кожного з ваших акаунтів створюйте різні паролі — це допоможе уникнути витоку інформації відразу з усіх платформ вашої Інтернет-активності.

Електронна пошта — ключ до безпеки
Електронна пошта — це головна зброя всіх Інтернет-зловмисників! Саме так зламуються всі акаунти! Більш того, через пошту хакери активізуються на сайтах під вашим ім`ям! Саме тому безпека електронного ящика — це важливий пункт в боротьбі за особисті дані!

FB_IMG_15566444877231567

Маючи доступ до пошти, хакер з легкістю змінить паролі до всіх ваших акаунтів, які зареєстровані під цією ж адресою. Тому використовуйте складні дані для створення сторінки та якомога частіше оновлюйте їх. А також, завжди відхиляйте пропозицію браузера зберегти ваші паролі від електронної пошти!

Інформаційні заручники

Коли ми говоримо про безпеку в Інтернеті варто згадати і про те, що завдавати шкоди можуть не лише зловмисники. Інколи людина створює собі проблеми власноруч. Мова йде про так звану «Інтернет-залежність».

FB_IMG_15566445235075257

Аби не стати «заручником» віртуального світу, використовуйте браузер цілеспрямовано та раціонально, внормовуйте графік перебування перед монітором, робіть перерви на інші справи і пам`ятайте, що ні соцмережі, ні онлайн-ігри, ні спілкування на форумах не замінять повноцінного відпочинку в повсякденному житті.

Анна ЛАЩОНОВА