Історичне фехтування в Запоріжжі: відчути себе вікінгом або лицарем-тамплієром

Інтерес до історичного минулого у людства був завжди, тому чимало людей прагнули заглянути в минуле і відтворити по археологічним знахідкам той вид зброї і обладунку, який використовувався раніше, щоб відчути себе на мить вікінгом або лицарем ордена «Тамплієри»

vk.com

Бажання відчути тяжкість обладунку і дзвін сталі в кожному своєму ударі — ось так і народився той вид хобі, який зараз багатьма називається «історичним фехтуванням». Це фехтування на таких видах зброї, що мали аналоги в минулому: тут використовується незаточена зброя, а техніка фехтування завжди має бути аналогічною тій, яка була в минулому. Тому її активно вивчають в історичних джерелах і прагнуть відродити максимально точно.

Фехтування має 3 основних напрямки:

Рольове фехтування — це театральний вид фехтування, адже весь бій проходить за продуманим сценарієм і є частиною сюжету самої рольової гри. Найчастіше,в ньому використовують гумові обладунки та зброю, тому що багато учасників рольової гри мало знайомі зі спортивним фехтуванням і звичайною зброєю можуть завдати серйозної шкоди своєму супротивнику.

Steren-fencing-sabre-2400px (1)Реконструкторске фехтування — цей вид фехтування дуже близький до рольового, але тут використовують справжню зброю і справжній історичний обладунок. Найчастіше реконструктори більше заклопотані  історичністю свого костюма, ніж фізичною підготовкою і вмінням правильно фехтувати :-).

Steren-fencing-sabre-2400px (1)

Спортивне фехтування — це найрозповсюдженіший вид фехтування. Учасники можуть не повністю дотримуватися всіх правил повної історичної реконструкції, бо їх головна мета інша — відтворення повноконтактного бою в обладунках. У цьому виді фехтування бійці дуже багато часу приділяють саме фізичній підготовці.

Steren-fencing-sabre-2400px (1)

У Запоріжжі на сьогодні існує 3 основних клуби, які займаються історичною реконструкцією і спортивним історичним фехтуванням: «Стезя», «Тіні епох», «Бастіон». У запорізькому краю щороку проводиться турнір з історичного фехтування, де беруть участь всі клуби. Так само багато наших бійців активно їздять в інші міста на більш масштабні турніри. На жаль, у самому Запоріжжі не проводяться масштабні турніри, де б збиралися представники різних клубів зі всієї України, але незважаючи на це, ми маємо декілька гарних клубів, де можна розвинути навички фехтування.

Анастасія СЕРПОКРИЛ