«Історії успіху випускників ЗНУ» вихованка факультету журналістики Сідоня Джаніняні

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в ньому інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, журналісткою телеканалу «МТМ» Сідонею Джанінян.

— Чому свого часу надали перевагу саме факультету журналістики ЗНУ, а не іншим варіантам?

— З дитинства мріяла стати журналісткою. Дуже цікаво було подивитись на закадрове телевізійне життя. Тому над вибором професії навіть не думала: одразу знала, що це буде журналістика. Перевагу віддала саме ЗНУ, тому що в нашому славетному місті він – найкращий.

— Що, на вашу думку, є головними факторами для того, щоб стати успішними у ній?

— Я маю досвід у роботі журналісткою новин, також – ведучою програм, але ставлюсь до себе дуже прискіпливо, продовжую вчитись, розвиваю свої професійні навички.

Передусім треба любити цю професію, треба мати жагу до знань, до цікавих історій, до новин. Головний фактор успіху журналіста – це гарно поставлена вимова і впевненість, якщо ти працюєш саме в кадрі. Постійний розвиток – це одна із найважливіших умов для нашої професії, бути завжди в курсі подій і вміти їх правильно подати у зрозумілій формі.

— Якби можна було повернутися в університет, на пари з яких дисциплін пішли б?

— Якщо чесно, мені подобались усі пари, я дуже скучила за нашими викладачами й хотіла б повернутись на їхні пари. У нас на факультеті дуже цікаві викладачі, обізнані. Також хочу зауважити, що, крім теорії, було дуже багато практики. Взагалі багато викладачів були журналістами-практиками з цікавим досвідом. Це – ще одна перевага, через яку треба обирати ЗНУ.

— Ви –мама двох дочок. Як материнство вплинуло на вас як на журналістку?

— Не можу сказати, що материнство вплинуло на мене як на журналіста, хоча з появою дітей я стала більш обізнаною в багатьох темах, якими раніше не цікавилась. Це – «плюс», тому що журналіст повинен мати знання з багатьох галузей життя.

— А що змінилось у внутрішній «кухні» редакцій після початку повномасштабного вторгнення, на вашу думку?

— Журналісти зрозуміли, що вони тримають інформаційний фронт, тому що ворог веде також інформаційну війну проти нас. Зараз дуже велика відповідальність лежить саме на журналістах, вони працюють ще оперативніше, більш прискіпливо перевіряють інформацію та відповідальніше ставляться до своїх обов’язків. Велику увагу приділяють темам національної ідентичності українців.

— Щоб побажали б нинішнім студентам та тим школярам, хто лише планує вступати на факультет журналістки ЗНУ?

— Я бажаю їм легкого, цікавого навчання. Вважаю, що на факультет журналістики треба йти за покликом серця. Бажаю цікавих проєктів, бажання та сил удосконалювати інформаційний простір України.

Спілкувалась Тетяна Рогова

Фото з особистого архіву героїні