Історія виникнення образів Діда мороза та Снігуроньки
Наближаються новорічні свята. Кожна дитина, і навіть дорослі в очікуванні справжньої казки, подарунків та гарного настрою.
Віднедавна символами Нового року стали Дід Мороз та Снігуронька. А як же насправді з’явився Дід Мороз та Снігурка? Ніхто не знає, бо ця історія покрита таємницею далекого минулого наших предків.
Є міф, що Дід Мороз – це перевтілення слов’янського Бога Морока, повелитель зими та холоду, якого селяни завжди пригощали оладками, киселем, печивом та сердечно просили не губити посіви та худобу.
Здавна цей старець мав багато імен: Морозко, Карачун, Тріскун, Позвізд, Дядо Коледа. Наприкінці 19 ст. його називали Різдвяний старець або Ялинковий дід. У 20 ст. під жорстким впливом СРСР починають зникати західні різдвяні персонажі – Святий Миколай та Санта-Клаус і Дід Мороз стає символом Нового року, виконує виховну та дидактичну роль, дарує подарунки у Новорічну ніч.
Образ Снігуроньки – доньки доброго старця Мороза та Весни-красни вперше з’явився у 1873 р. в казці «Снегурочка», автором якої є письменник Олександр Островський. Пізніше Снігурку перетворили в онучку Діда Мороза, а зовнішній облік створили такі великі митці як: Васнєцов, Врубель, Реріх. Свій сучасний образ вона отримала у 1935 р. після офіційного дозволу святкування Нового року.
Ще існують міфи, які розповідають про Снігуроньку як про перевтілення Костроми (сестри Купала). До речі, цікавий факт – у Костромі в 2008 році була збудована Хатинка Снігурки, де цілий рік приймають гостей, а у 2009 році у квітні місяці з’явилось офіційне свято – день народження Снігуроньки.